Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Kvitova - Dart 6:3, 6:4; Giorgi - Tomova 6:2, 6:1; Ostapenko - Kalinina 6:3, 6:2; Haddad Maia - Tsurenko walkower; BAD HOMBURG WTA 250: Cornet - Kerber 6:4, 2:6, 6:1; Halep - Anisimova 6:2, 6:1; Andreescu - Kasatkina 6:4, 6:1; Garcia - Lisicki 6:3, 7:6 (7); Rosolska/Routliffe - Fomina-Klotz/Gasanova 6:2, 6:2; EASTBOURNE ATP 250: De Minaur - T. Paul 6:2, 4:6, 6:4; Draper - Peniston 6:3, 6:3; Fritz - Bublik 6:3, 6:2; Cressy - Norrie 7:5, 7:5; Peniston - P. Martinez 7:6 (8), 3:6, 6:3; MAJORKA ATP 250: Bonzi - Altmaier 6:3, 6:4; Tsitsipas - Giron 7:6 (5), 4:6, 6:3; Bautista Agut - Medvedev 6:3, 6:2; Bellier - Griekspoor 5:7, 7:6 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors -kolejna wygrana Zielińskiego

Polscy juniorzy grają w turniejach ITF do lat 18 w Europie i Afryce.

Hammamet

Jan Zieliński, Phillip Gresk, Hubert Hurkacz i Adrian Andrzejczuk walczą w ITF Juniors Tennis Club Hammamet (korty ziemne, grade 2).

Zieliński (nr 1 zmagań) pokonał Brytyjczyka Masona Recci 6:1 6:2. Gresk (nr 2) wygrał z Chorwatem Karlo Loziciem 7:5 6:4, a Hurkacz (nr 6) był skuteczniejszy od Ukraińca Aleksieja Prokopchuka 6:4, 6:3.

W drugiej rundzie Janek wygrał z Hiszpanem Alberto Romero de Avila Senise 6:1, 6:4, a Hubert z Gruzinem Aleksandrem Bakshi 6:3, 6:4. Phillip przegrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 6:4, 0:6, 4:6.

W ćwierćfinałach Zieliński był lepszy od Guy Orly Iradukundy (Burundi) 6:2, 6:3, a Hurkacz nie sprostał Chorwatowi Filipowi Kraljeviciovi 6:3, 5:7, 3:6.

W półfinale Janek wygrał z Chorwatem Tomislavem Podvinskim 3:6, 6:3, 6:3. W spotkaniu o tytuł pokonał Chorwata Filipa Kraljevicia 4:6, 7:6 (2), 6:3.

W eliminacjach Andrzejczuk wygrał z Azerem Arifem Guliyevem 3:2 i krecz, ale przegrał z Loziciem 3:6, 2:6.

W deblu Gresk i Zieliński (duet nr 1) wygrali z Włochami Simone Roncallim i Nicolo Turchettim 6:2, 6:2 oraz Tunezyjczykami Azizem Dougazem i Majedem Kilanim 6:2, 6:3.

Hurkacz i Brytyjczyk Joel Cannell uporali się z Recci i Irlandczykiem Bjornem Thomsonem 6:3, 6:1 oraz Bakshi i Rosjaninem Alexandrem Bublikiem 7:5, 6:4.

W polskim półfinale skuteczniejsi byli Gresk i Zieliński 4:6, 6:2, 10:8. W finale wygrali z Iradukundą i Kenijczykiem Ismaelem Changawą Mzai 6:7 (10), 6:3, 10:8.

Oberentfelden

Arnold Kokulewski rywalizował w Swiss Junior Trophy (carpet w hali, grade 4). Przegrał z Raphaelem Baltenspergerem 1:6, 2:6.

Nairobi

Grupa biało-czerwonych kontynuuje starty w Kenii – tym razem w Nairobi International Junior Championships III (korty ziemne, grade 5).

W turnieju dziewcząt Nikola Matuszak (nr 8) pokonała Łotyszkę Anitę Ancę Detlavę 7:5, 6:0 i Amelie Boy (Mauritius) 6:3, 7:5. Uległa najwyżej rozstawionej Nicole Dzenga (Zimbabwe) 3:6, 6:4 1:6.

Michalina Jędrzejczak wygrała z Kenijką Stephanie Mbayą (nr 5) 6:1, 6:4 i Zahrą Finnigan (Zimbabwe) 6:3, 6:2. Nie sprostała Portugalce Marianie Carreirze (nr 2) 2:6, 1:6.

Paulina Jastrzębska w kwalifikacjach przegrała z Rosjanką Marią Tyriną 3:6, 6:4, 4:6. Natomiast Jędrzejczak była skuteczniejsza od Rosjanki Mariyi Luss 6:1, 6:0 i Kenijki Waitherero Memby 6:0, 6:0.

W gronie chłopców Mateusz Smolicki (nr 4) pokonał Kenijczyka Kevina Cheruiyota Langata 7:5, 6:1, ale uległ Hindusowi Vasishtowi Cheruku 2:6, 2:6.

Michał Wargocki wygrał z Brytyjczykiem Lawrencem Perrinem 6:3 6:0 i Hindusem Indrą Patwardhanem 6:3 6:4, ale nie sprostał Włochowi Sashy Merzettiemu 3:6, 1:6.

Natomiast w eliminacjach pokonał Belga Kobe Vandelanotte 6:1, 6:2 i Rosjanina Aleksieja Martynenkę 6:1, 6:3.

W deblu Jastrzębska i Jędrzejczak wygrały z Egipcjankami Nariman Abo Bakr i Habibą Khaled Aly 6:3, 2:0 i krecz, ale uległy Matuszak i Constanze Stepan (Niemka trenująca w Polsce) 1:6, 4:6.

Nikola i Constanze wcześniej pokonały Mbayę i Miriam Mujuwimanę (Burundi) 6:2, 6:4. W półfinale uległy Hinduskom Devanshi Bhimijiyani i Ishi Budwal 1:6, 2:6.

Smolicki i Wargocki przegrali z Kenijczykami Langatem i Ibrahimem Kibetem Yego 4:6, 4:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności