Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martinez 3:6, 6:3, 6:4; Popyrin - Hanfmann 3:6, 7:5, 6:4.

ITF Juniors – kolejny finał Zielińskiego

przez maka

Polscy juniorzy rywalizowali w turniejach ITF w Norwegii i Litwie.

Siauliai

Grupa biało-czerwonych wybrała się na Aivaras Balzekas Memorial Cup 2014 (korty twarde w hali, grade 2).

Jan Zieliński (31 w rankingu ITF, rozstawiony z nr 1) wygrał z Litwinem Almantasem Ozelisem (467) 6:3, 6:2, Phillip Gresk (89, nr 4) z Litwinem Tomasem Vaise (1798) 7:6 (5), 7:6 (4), a Paweł Zawisza (255) z Ukraińcem Denysem Klokiem (228) 6:3, 6:4.

Michał Dembek (209) przegrał z Turkiem Ergi Kirkinem (966) 3:6, 5:7, a kwalifikant Piotr Matuszewski (738) z Rosjaninem Borisem Pokotilovem (43) 4:6, 3:6.

W 1/8 finału Zieliński pokonał Fina Eero Vasa 7:5, 6:3. Gresk przegrał ze Szwedem Mikaelem Ymerem 3:6, 2:6, a Zawisza z Rosjaninem Borisem Pokotilovem 4:6, 6:4, 6:1.

W 1/4 finału Janek był skuteczniejszy od Simona Freunda ze Szwecji 7:6 (5), 6:3. Awansował do finału po zwycięstwie z Rosjaninem Alexandrem Bublikiem 6:2, 6:3. W pojedynku o tytuł przegrał ze Szwedem Danielem Appelgrenem 3:6, 6:2, 4:6.

W deblu Dembek i Zawisza pokonali Kirkina i Ymera 3:6, 6:4, 10:7, Białorusina Aliaksandra Halinko i Estończyka Hendrika Inno 4:6, 6:4, 11:9 oraz Ukraińca Alexandra Lebedyna i Rosjanina Borisa Pokotilova 4:6, 7:6 (0), 11:9.

W finale Michał i Paweł przegrali ze Szwedami Danielem Appelgrenem i Samem Taylorem 3:6, 3:6.

Gresk i Zieliński wygrali z Litwinami Mantasem Bugailiskisem i Almantasem Ozelisem 4:6, 6:4, 10:3, ale nie sprostali z Appelgrenowi i Taylorowi 3:6, 2:6.

Stabekk

Wielu naszych tenisistów startuje w Stabekk Junior International Open (korty twarde w hali, grade 5). W zmaganiach dziewcząt w Norwegii Wiktoria Kulik (1155) pokonała Rosjankę Zlatę Shuraevą 6:1, 6:2, ale uległa Szwajcarce Tamarze Arnold 4:6, 4:6.

Daria Kuczer (br) była lepsza od turniejowej szóstki Norweżki Alexandry Borg 7:6 (2), 6:1. Przegrała ze Szwedką Mirjam Bjorklund 1:6, 4:6.

Karolina Silwanowicz (819) wygrała z Norweżką Camillą Haller Persson 6:4, 6:1 i Szwajcarką Mediną Sahinagic 6:3, 7:5. W ćwierćfinale przegrała z Białorusinką Ulyaną Grib 1:6, 0:6.

Patryk Królik (590, nr 5) wygrał z Norwegiem Sebastianem Meumem 6:1, 7:5, ale przegrał z Brytyjczykiem Thomasem Wrightem 4:6, 1:6.

Arnold Kokulewski (666) pokonał Norwega Axela Wahla 4:6, 6:3, 7:5. Nie sprostał Portugalczykowi Tiago Cacao 3:6, 1:6.

W eliminacjach odpadła Iza Nikolenko (1870). W deblu Kuczer i Nikolenko przegrały z Norweżkami Alexandrą Borg i Pauline Jahren 2:6, 2:6.

Kulik i Silwanowicz wygrały ze Szwedkami Arezo Ghannadan i Wilhelminą Palmer 6:0, 6:3, a Kokulewski i Królik z Brytyjczykami Williamem Bissettem i Sebastienem Butlerem 6:3, 3:6, 10:7.

W ćwierćfinale Kulik i Silwanowicz pokonały duet francusko-rosyjski Jeanne Sapin/Zlata Shuareva 6:3, 6:2, a Kokulewski i Królik Victora Gurevicia z USA i Macedończyka Goradze Srbljaka 6:4, 6:2.

W 1/2 finału Polki uległy Grib i Turczynce Inci Ogut 0:6, 0:6, a chłopcy Duńczykom Oskarowi Jeppesenowi i Frederikowi Oervadowi 2:6, 2:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności