Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000 - eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3.

ITF Juniors – Ola Buchla najlepsza w Szwecji

przez maka

Polscy juniorzy grali w turniejach ITF w Słowenii, Bośni i Hercegowinie oraz Szwecji.

Maribor

Duża grupa biało-czerwonych wybrała się do Słowenii na Radenska Open (korty ziemne, grade 4). Wiktora Nosek w eliminacjach wygrała z Chorwatką Teą Jezidzic 6:1, 6:0.

W turnieju głównym Nosek nie sprostała Mołdawiance Anastazji Detiuc 1:6, 6:2, 1:6. Weronika Foryś (nr 16) uległa Słowence Nice Kozar 0:6, 6:2, 0:6, a Patrycja Polańska przegrała ze Słowenką Tamarą Zidansek (nr 8) 2:6, 0:6.

W kwalifikacjach chłopców Maksymilian Raupuk pokonał Chorwata Doriana Puricia 6:2, 6:0 i Abdulhameeda Alshattiego (Kuwejt) 6:1, 6:0. Królik był lepszy od Chorwata Bruna Babicia 6:4, 6:3. Wcześniej wygrał walkowerem z Faisalem Bouqraisem (Kuwejt).

W głównej części zawodów Raupuk pokonał Słoweńca Lukę Volka 6:1, 6:3. Królik przegrał ze Słoweńcem Videm Fuginą 6:4, 5:7, 3:6. Paweł Zawisza (nr 7) wygrał ze Słoweńcem Janem Vitem Suntarem 6:3, 4:6, 6:3.

W drugiej rundzie Raupuk przegrał z Maksem Takavecem 1:6, 1:6. Zawisza pokonał Jure Franka 6:4, 6:3 i Roka Sitara 6:3, 6:1 ze Słowenii.

W ćwierćfinale Paweł przegrał z Chorwatem Karlo Lozicem 6:4, 1:6, 3:6.

Mostar

Karolina Silwanowicz i Patrycja Maślanka startują w Mostar Open (korty ziemne, grade 5). Karolina została rozstawiona z 7. Pokonała Niemkę Chiarę Gerber 6:0, 6:1.

Patrycja w eliminacjach wygrała z Chorwatką Jeleną Buric 6:1, 6:0. W drabince głównej wygrała z Vaską Balic z Czarnogóry 6:0, 6:0.

W kolejnej rundzie Silwanowicz pokonała Słowaczką Barborą Palcatovą 6:1, 6:3, a Maślanka przegrała z Leą Boskovic z Chorwacji 7:5, 3:6, 3:6.

W meczu o półfinał Karolina uległa Mariji Curnic z Chorwacji 1:6, 3:6.

W deblu Polki w imprezie w Bośni i Hercegowinie trafiły na Czeszkę Annę Marię Kalavską i Słowaczkę Natalię Zorgovską. Oddały im tylko dwa gemy 6:2, 6:0. W ćwierćfinale otrzymały walkowera od Lejli Colic i Ziny Mehikic z Bośni i Hercegowiny.

O finał wygrały z Chorwatkami Curnic i Barbarą Bacic 6:4, 7:6 (3). W nim pokonały Leę Boskovic i Petrę Robic z Chorwacji 6:4, 6:2.

Kramfors

Aleksandra Buchla jest rozstawiona z trójką w ITF Sweden Junior Open (korty ziemne, grade 5). Miała wolny los w pierwszej rundzie.

W drugiej wygrała z Rosjanką Natalią Boltinskayą 6:4, 5:7, 6:2. Pokonała też Szwedki Hanę Sisirak 6:2, 6:0, Annę Hermann 6:3, 7:6 (5) i Sandrę Ortevall 6:2, 3:6, 6:3.

W finale Polka pokonała Rosjankę Anne Ureke 5:7, 6:4, 6:4.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności