Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON - eliminacje: Żuk - Rosol 6:3, 6:3; Majchrzak - Maden 6:1, 6:4; Haase - Andreozzi 6:4, 6:4; Gulbis - Popko 6:3, 5:7, 6:4; Tomic - Kavcic 4:6, 6:4, 6:3; Safiullin - Karlovic 6:3, 6:4; EASTBOURNE WTA 500: Świątek - Watson 6:3, 6:7 (4), 7:5; Kasatkina - Zvonareva 7:5, 2:2 i krecz Wiery; Rogers - Bertens 6:1, 7:5; Andreescu - McHale 6:4, 2:6, 6:2; Giorgi - Kar. Pliskova 2:6, 6:2, 6:2; Svitolina - Badosa 4:6, 6:1, 7:6 (1); Rybakina - Dart 6:2, 6:7 (5), 6:4; Ostapenko - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Sevastova - Kostyuk 6:1, 6:7 (6), 6:4; BAD HOMBURG WTA 250: Azarenka - Hatouka 7:5, 6:0; Blinkova/Rus - Piter/Van der Hoek 6:2, 6:0; MAJORKA ATP 250: Ruud - Sandgren 6:3, 6:4; Medvedev - Moutet 6:4, 6:2; Querrey - Carballes Baena 5:7, 6:4, 7:6 (3); EASTBOURNE ATP 250: Gerasimov - Tsonga 6:3, 6:4; Popyrin - Gombos 4:6, 6:4, 6:1; Millman - Clarke 6:3, 6:2.

ITF – na juniorskich kortach

przez maka

Juniorzy walczyli w turniejach ITF w Czechach, Niemczech i Austrii.

Prerov

Zawody 25th Czech International Junior Indoor Championships (korty twarde w hali, grade 1) rozgrywane są w Prerovie.

Kamil Majchrzak, Jan Zieliński, Piotr Łomacki, Phillip Gresk i Szymon Walków rozpoczęli zmagania od turnieju głównego.

Majchrzak i Zieliński mieli w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej Kamil przegrał z Duńczykiem Andreasem Moltke-Leth 6:2, 6:7 (7), 4:6, a Janek z Czechem Ondrehem Krstevem 5:7, 3:6.

Gresk przegrał z Finem Joelem Popovem 5:7, 3:6. Łomacki uległ Czechowi Jakubowi Filipskiemu 3:6, 7:6 (4), 6:7 (2), a Walków nie sprostał Litwinowi Kasparasowi Zemaitelisowi 4:6, 4:6.

W grze podwójnej duety Majchrzak/Zieliński oraz Łomacki i Ukrainiec Vadim Kalyuzhnyy rozpoczęli walkę od drugiej rundy.

Majchrzak i Zieliński pokonali Litwinów Mantasa Bugailiskis i Zemaitelisa 6:2, 6:3. Łomacki i Kalyuzhnyy przegrali z Czechami Dominikiem Kellovskym i Davidem Poljakiem 2:6, 4:6.

Gresk i Walków wygrali z Norwegiem Viktorem Durasoviciem i Czechem Dominikiem Starym 6:1, 6:4 oraz Michaelem Geertsem z Belgii i Rosjaninem Alexandrem Vasilenko 6:4, 6:4.

W 1/4 finału Janek i Kamil otrzymali walkower od Kellovskyiego i Poljaka, a Phillip i Szymon przegrali ze Szwajcarami – Adrianem Bodmerem i Danielem Valentem 2:6, 2:6.

W walce o finał Polacy przegrali z Niemcami Danielem Baumannem i Johannesem Haerteisem 2:6, 6:7 (6).

Hamburg

Do Niemiec wybrał się Hubert Hurkacz. Będzie rywalizował w Yonex ITF Hamburg supported by Liebeskind Berlin (carpet, grade 4).

Jest rozstawiony z 4. W drugiej rundzie wygrał z Niemcem Ronnym Georgi 6:1, 6:4. W trzeciej przegrał z Rosjaninem Alexandrem Chepikiem 6:4, 4:6, 5:7.

W deblu wraz z Niemcem Nikolasem Walterscheidem-Tukiciem są turniejowymi 4. W 1/8 finału wygrali z parą gospodarzy – Julianem Kleinertem i Bennetem Stephanem 6:3, 6:1.

Salzburg

Sonia Grzywocz zgłosiła się do turnieju Wilson ITF Junior Classic (carpet, grade 4) w Austrii. Przegrała z Rosjanką Flyorą Shiyanovą 4:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności