Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Kerber - Linette 6:2, 4:6, 6:4; Pliskova - Zanevska 6:4, 7:6 (6); Juvan - Mertens 7:6 (3), 6:4; RABAT WTA 250: Bondar - Tomljanovic 5:1 i krecz Australijki; C. Liu - Sharma 6:4, 6:1; Trevisan - Rus 7:6 (4), 6:3; GENEWA ATP 250: Opelka - Griekspoor 6:4, 3:6, 6:3; Ruud - Kokkinakis 6:4, 7:6 (3); LYON ATP 250: Molcan - Coria 6:3, 6:2; Rune - Guinard 3:6, 6:3, 6:4; De Minaur - Watanuki 6:4 i krecz Japończyka; Guinard - Mmoh 4:6, 6:4, 7:5.

Janowicz pilnie trenuje

Jerzy Janowicz przygotowuje się w Łodzi do nowego sezonu.

Najlepszy polski tenisista – po krótkim odpoczynku i wyleczeniu drobnych urazów – zabrał się do pracy. W tym tygodniu trenował z Grzegorzem Panfilem. W przyszłym tygodniu przyjedzie Tomasz Bednarek.

W Poznaniu z Ołówkiem

Następnie Janowicz przeniesie się do Poznania, gdzie mieszka jego trener Kim Tiilikainen. W stolicy Wielkopolski Jerzyk będzie rozgrywał sparingi z Michałem Przysiężnym, który obecnie trenuje w USA.

Łodzianin 1 stycznia wylatuje do Nowej Zelandii. Sześć dni póżniej rozpocznie starty w turnieju w Auckland, gdzie będzie prawdopodobnie rozstawiony z piątką. W Heineken Open i Australian Open partnerem deblowym Janowicza będzie Bednarek.

Wiele rozmów

Rodzice Jurka prowadzą wiele rozmów w firmami, które ma promować 26. zawodnik rankingu ATP. Nie podpisali jeszcze żadnych umów.

– Chcemy wybrać dwie, trzy duże firmy. Nie więcej, gdyż syn nie dałby rady wywiązać się z obowiązków wobec sponsorów – wyjaśnia Anna Szalbot-Janowicz. – Chcielibyśmy zakończyć negocjacje w przyszłym tygodniu, ale może być o to ciężko.

W jakich strojach?

Nie wybrali też ostatecznie strojów i butów, w jaki będzie walczył Jerzyk. Bliski finalizacji był kontrakt z Lotto, ale interesujące propozycje złożyły również inne firmy odzieżowe.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności