MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Janowicz pokonał Berankisa

Jerzy Janowicz wygrał z Richardem Berankisem w pojedynku pierwszej rundy challengera w Aachen. Łodzianin obronił dwie piłki meczowe.

Janowicz467
Berankis636

Polak pewnie wygrał własne podanie (1:0). Berankis odpowiedział gemem do zera (1:1). Jerzyk zrewanżował mu się tym samym (2:1). W piątym gemie obronił trzy breakpointy, ale czwartej szansy Litwin już nie zmarnował (2:3). Janowicz popełnił za dużo błędów z głębi kortu.

Jurek wciąż gorszy o breaka (4:5). Przegrał pierwszego seta (4:6). Wygrał przy serwisach Richarda zaledwie cztery piłki.

W drugiej partii obydwaj gracze świetnie podają (2:1). W czwartym gemie Jerzyk wywalczył breaka, dzięki czterem błędom rywala (3:1).

Janowicz nadal lepszy o przełamanie (5:3). Wygrał drugiego seta (6:3).

Trzecią partię otworzyły gema na sucho (1:1). W trzecim Richard obronił breakpointa świetnym serwisem (1:2). Jerzyk także utrzymał podanie (2:2).

Zmarnował kolejne dwie szanse na breaka (2:3). Wygrał kolejnego gema do zera (3:3). Wciąż bez przełamań w trzecim secie (4:5). Polak obronił pierwszą piłkę meczową (5:5), a kilka minut póżniej drugiego meczbola (6:6).

W decydującej rozgrywce Jerzyk przegrywał już 1:4, ale zwyciężył 7:5.

Tie-break: 0:1, 1:1, 1:2 (minibreak), 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4 (reminibreak), 4:5, 5:5, 6:5, 7:5 (minibreak).

Zainkasował 8 punktów. W drugiej rundzie zagra w środę o godz. 15 z Belgiem Rubenem Bemelmansem.