MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Janowicz rozbił Luczaka!

Jerzy Janowicz pokonał Petera Luczaka w meczu drugiej rundy challengera w Scheveningen.

Janowicz66
Luczak21

Polak świetnie rozpoczął spotkanie. Wygrał gema na sucho, posłał trzy asy (1:0). Szybko przełamał Luczaka (2:0). Dwa kolejne asy i następny gem (3:0). Peter otworzył konto (3:1). Jerzyk nie zwolnił tempa – siedem asów na koncie (4:1).

Janowicz nie wykorzystał trzech szans na podwójny break (4:2). Był jednak coraz bliżej wygranej w pierwszym secie (5:2). Luczak drugi raz traci podanie (6:2). Wyborna partia w wykonaniu Jurka.

Drugiego seta Polak rozpoczął w dobrym stylu (1:0). Australijczyk nie odpuszczał (2:1). Jednak Jerzyk w czwartym gemie wywalczył breaka (3:1). Po 11 asie było już 4:1. Janowicz wykorzystał breakpointa (5:1). Skutecznie serwował po wygraną (choć musiał bronić breakpointa) w drugiej partii (6:2) i całym spotkaniu.

Jerzyk zrewanżował się Piotrkowi za porażkę sprzed roku w Poznań Porsche Open 4:6, 2:6. Luczak zajmuje 78 miejsce w rankingu ATP. Nie ma jednak dobrego sezonu. Był tylko w trzech ćwierćfinałach w Sydney, Santiago i s-Hertogenbosch.

Polak w Holandii zdobył już 17 punktów. W piątek około godz. 16.30-17 zagra o pófinał z Kazachem Yuri Schukinem. Stawką meczu będzie także SE do challengera we włoskim kurorcie Rimini.

W tym roku w eliminacjach turnieju w Heilbronn (w hali) lepszy był Schukin 6:3, 6:4. Jest więc okazja do kolejnego rewanżu.