Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Meligeni Rodrigues Alves - Kawa 6:3, 7:5; Fręch - Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (4); Svitolina - Naito 6:2, 4:6, 7:6 (3); L. Kichenok/N. Kichenok - Akita/Sato 6:2, 7:6 (2); Sevastova - Raina 6:0, 7:6 (4); Bhosale/Desai - Spaka/Vismane 6:4, 5:7, 10:2; L. Fernandez - Stojanovic 3:6, 6:3, 6:4; Marino/Zhao - Jorovic/Krunic 6:7 (4), 6:3, 10:0; Zacarias - Watson 6:3, 7:6 (1); Boulter - Olmos 6:4, 6:1; Ruse - Paolini 1:6, 6:3, 6:4; Xiyu Wang - Pattinama Kerkhove 6:3, 5:7, 6:4; Rus - Xinyu Wang 6:4, 4:3 i krecz Chinki; Rybakina - Podoroska 6:4, 6:4; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Ruud 6:3, 7:5; S. Tsitsipas - Evans 6:2, 6:1.

Juniors ITF – Polańska w finale

przez maka

Polscy juniorzy występują w turniejach ITF w Europie.

Praga

Najwięcej naszych młodych graczy gra w Moser Czech Junior Open (korty ziemne, grade 2). Walki w eliminacjach uniknęli Zofia Stanisz, Phillip Gresk, Mateusz Terczyński i Paweł Zawisza.

W kwalifikacjach Agata Bieńkowska wygrała z Czeszką Veroniką Haluzikovą 6:2, 6:3, ale uległa jej rodaczce Terezie Prochazkovej 2:6, 2:6.

Wiktoria Nosek pokonała Czeszkę Denisę Pospisilovą 2:6, 6:2, 6:2, ale nie sprostała Natalie Kallmunzerovej 2:6, 3:6. Jaśmina Kostek uległa Czeszce Lucie Prochazkovej 0:6, 0:6.

W turnieju głównym Stanisz przegrała z Czeszką Moniką Kilnarovą 2:6, 6:2, 5:7, a lucky loser Nosek z ponownie z Kallmunzerovą 5:7, 6:2, 3:6.

Gresk (rozstawiony z nr 7) miał wolny w pierwszej rundzie. Terczyński przegrał z Czechem Patrikiem Pechem 4:6, 7:6 (5), 0:6, a Zawisza ze Słowakiem Tomasem Pavlovskym 6:7 (6), 4:6.

W drugiej rundzie Gresk wygrał z Rumunem Alexandu Buzelanem 7:5, 6:3. O ćwierćfinał przegrał z Niemcem Felixem Rauchem 4:6, 6:4, 2:6.

W grze podwójnej Phillip w parze z Amerykaninem Dennisem Uspenskym o półfinał wygrali z duetem norwesko-fińskim Vctor Durasovic/Patrik Niklas Salminen 5:7, 6:1, 10:8. W nim pokonali Włocha Marco Mosciattiego i Japończykiem Makoto Ochi 6:3, 6:2. W finale przegrali z parą brytyjską Julian Cash/Billy Harris 3:6, 4:6.

Pancevo

Hubert Hurkacz wybrał się do Serbii na Pancevo International (korty ziemne, grade 2). Trafił na Chorwata Domagoja Biljesko (nr 8 w turnieju). Pokonał go 5:7, 6:3, 6:3. Wygrał również z Filipem Grbiciem z Serbii 6:7 (2), 6:1, 6:3.

W 1/4 finału przegrał z Hiszpanem Alvaro Lopezem San Martinem 4:6, 3:6.

Nikozja

W Aphrodite Cup (korty twarde, grade 3) startuje grupa biało-czerwonych. Miejsce w drabince głównej ma Katarzyna Pyka. W pierwszej rundzie przegrała z Rosjanką Anastasią Pribylovą 3:6, 4:6.

W kwalifikacjach Zuzanna Marciniak pokonała Cypryjkę Jekaterinę Ivanushchenko 6:1, 7:5, a Klaudia Wira wygrała z Łotyszką Anastazją Homutovą 6:2, 6:1.

W meczach o awans Marciniak przegrała z Chorwatką Laną Slavicą 1:6, 0:6, a Wira z Brytyjką Savannah Sills 4:6, 6:4, 5:7.

Siauliai

W Siauliai Mayor’s Cup (korty ziemne, grade 5) rywalizują Patrycja Polańska, Robert Wrzesiński (ma miejsce w turnieju głównym), Cezary Walkusz, Adrian Kowalski i Łukasz Zapała.

W eliminacjach Polańska przegrała w pojedynku o awans z Rosjanką Alexandrą Dubroviną 3:6, 4:6.

W gronie chłopców Zapała pokonał Litwina Martynasa Zakaitisa 6:1, 6:2. O awans wygrał z Białorusinem Antonem Bandarykiem 6:4, 6:2.

W głównej imprezie Wrzesiński wygrał z Litwinem Tomasem Vaise 7:6 (3), 7:6 (5), Zapała z Brytyjczykiem Robertem Leckiem 6:0, 6:3, Walkusz z Litwinem Pauliusem Matuleviciusem 6:3, 6:1, a Kowalski z Jonasem Stropusem z Litwy 6:2, 6:2.

W kolejnych pojedynkach Robert przegrał z Białorusinem Aliaksandrem Halinko 5:7, 2:6, Cezary z Łotyszem Mikusem Losbergsem 3:4 i krecz Polaka, Adrian z Estończykiem Mattiasem Siimarem 2:6, 0:6, a Łukasz z Kasparasem Zemaitelisem 6:7 (0), 2:6.

Polańska dostała szansę gry jako lucky loser i pokonała Rosjankę Annę Kholodnayą 6:2, 6:7 (3), 6:0. Wygrała także z Agne Cepelyte z Litwy 6:3, 7:6 (4). W ćwierćfinale pokonała Ukrainkę Viktoriyę Dzyubę 6:2, 6:2.

O finał wygrała z Rosjanką Eleną Antonovą 6:3, 6:0. W walce o tytuł rywalką Polki była Viktoriya Yankovskaya Rosji. Uległa jej 3:6, 0:6

Kreuzlingen

Arnold Kokulewski walczył w kwalifikacjach Auto Lang Bodensee Junior Open (korty ziemne, grade 5).

Wygrał ze Szwajcarem Jeremym Moserem 5:7, 6:2, 6:1 oraz Vitalem Flurinem Leuchem (Liechtenstein) 6:1, 6:2, ale przegrał z Niemcem Nikiem Reitsamem 1:6, 0:6.

W deblu Kokulewski i Białorusin Aleksandr Samets wygrali ze Szwajcarami Yannickiem Vugą i Nicolą Wehrle 6:1, 7:5, ale ulegli Niemcom Jannikowi Giesse i Timowi Ruehlowi 6:3, 1:6, 8:10.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności