Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ: Rinderknech - Bonzi 4:6, 7:6 (1), 7:6 (3); QUIMPER - eliminacje: Żuk - Vatutin 6:3, 7:5; Kamke - Karlovskiy 6:3, 6:4; Copil - Napolitano 7:6 (6), 3:6, 6:3; Lamasine - Grenier 6:4, 7:6 (5).

Juniorzy walczą na całym świecie

przez maka

Polscy juniorzy kontynuują starty w międzynarodowych turniejach ITF.

Melbourne

Maciej Smoła rozpocznie jutro walkę w eliminacjach Australian Open 2010. Polak jest rozstawiony z nr 8. W pierwszej rundzie zmierzy się z Markiem Richardem z Australii. Od razu w turnieju głównym; dzięki wysokiemu rankingowi; zagrają Paula Kania, Sandra Zaniewska i Bartosz Sawicki.

Prerov

Magda Linette nie zdecydowała się na wyprawę na Antypody. Wybrała turnieje halowe w Słowacji i Czechach. W ubiegłym tygodniu wygrała zawody w Bratysławie.

Teraz rywalizuje w Czech International Junior Indoor Championships. W Prerov Magda gra z nr 2. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej jej rywalką jest Czeszka Alena Poletnikova.

Drugą Polką w zawodach jest Paulina Czarnik, która weszła do nich jako LL (szczęśliwa przegrana z eliminacji). W imprezie głównej spisała się świetnie. Wygrała z Niemką Nicole Kaluzik 3:6, 7:5, 6:3. Teraz czeka ją ciężki bój z Czeszką Daną Machalkovą (nr 6).

Jedynym Polakiem w turnieju chłopców był Wojciech Lutkowski. Niestety, przegrał z Ukraińcem Denysem Mylokostovem 4:6, 7:5, 3:6.

Hamburg

Czterech naszych juniorów wybrało się do Hamburga na Casio Exilim ITF Tournament. Wolny los w pierwszej rundzie mieli Patryk Janik (na zdjęciu, nr 13) i Arkadiusz Kocyla (nr 16).

Świetnie spisali się Roy Brandys, który pokonał Jonathana Cornisha (Wielka Brytania) 6:2, 6:2 i Marcel Stach, który okazał się lepszy od Denisa Kaprica (Niemcy) 1:6, 6:3, 6:2.

W drugiej rundzie Patryk zagra z Hendrikiem Bertramsem (Niemcy), Arek z Danielem Masurem (Niemcy), Roy z Aslanem Karatsevem (Rosja, nr 8), a Marcel z Oskarem Wikbergiem (Szwecja, nr 5).

W zawodach dziewcząt walczyła tylko kwalifikanta Sylwia Mikołajczuk. Uległa jednak Karolinie Schmidt (Niemcy) 3:6, 4:6. W eliminacjach odpadły Weronika Kurka i Natalia Kozel.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności