MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Junqueira pokonał Kapasia

Andriej Kapaś przegrał z Diego Junqueirą mecz pierwszej rundy Poznań Porsche Open.

Kapaś13
Junqueira66

Leworęczny Argentyńczyk już w pierwszym gemie musiał bronić breakpointa (0:1), a po chwili nie wykorzystał trzech szans na przełamanie Polaka (1:1). Niestety, w czwartym gemie Andrzej stracił podanie (1:3).

Kapaś starał się prowadzić wymiany. Atakował mocno z forehandu, ale popełniał za wiele błędów (1:4). Po raz drugi dał się przełamać (1:5). Przegrał pierwszego seta 1:6.

W drugiej partii Andrzej był mniej zdenerwowany. Długo nie było przełamań (3:3). W siódmym gemie Polak obronił w pięknym stylu trzy breakpointy, ale czwartej szansy Diego już nie zmarnował (3:4).

Kapaś zmarnował szansę na rebreaka (3:5). Kolejne przełamanie, powoduje że przegrał drugiego seta (3:6) i cały pojedynek.

Argentyńczyk odniósł łatwe zwycięstwo, mimo że nie zaprezentował nic wielkiego. Starał się tylko utrzymywać piłkę w korcie.

Andriej – podobnie jak Marcin Gawron – w piątek wylatują do Portugalii na Akademickie Mistrzostwa Europy.