Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Klaudia i Ala pomogą chorym dzieciom

Alicja Rosolska i Klaudia Jans zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych.

Tym razem wspomogą akcję Fundacji Herosi. W środę dziewczyny spotkają się z małymi pacjentami oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Ala i Klaudia rozegrają pojedynek na minikorcie, który zostanie zaaranżowany na oddziale.

– Mam nadzieję, że sprawimy ogromną frajdę tym dzieciom – mówi Klaudia.

– Kiedy tylko czas pozwala z przyjemnością angażujemy się w podobne akcje. Wiadomo, z racji ciągłych wyjazdów, tego wolnego czasu nie ma za wiele. Ale jak tylko jest okazja i pozwala kalendarz, zawsze jesteśmy gotowe do takich spotkań – opowiada Ala.

– Nie ma co ukrywać, dla nas będzie to nie mniejsze przeżycie niż dla tych chorych dzieci. Cieszę się na to spotkanie, ale jednocześnie mam świadomość, że tym dzieciom i ich rodzicom jest bardzo ciężko. Chciałabym żeby ten „kawałek” tenisa w naszym wykonaniu dał im trochę uśmiechu, zabawy – dodaje Alicja.

Fundacja Herosi stawia sobie za cel wyposażenie w sprzęt medyczny dziecięcych oddziałów onkologicznych.

Stara się spełniać życzenia dzieci z chorobą nowotworową, organizuje wizyty sportowców na oddziale oraz spotkania z chorymi dziećmi.

Kategoria: