Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Collins 6:2, 3:0 i krecz Amerykanki; Teichmann - Sevastova 6:4, 6:7 (8), 7:5; Gauff - Rogers 2:6, 6:4, 6:4; Bencic - Sanders 6:2, 6:4; SINGAPUR ATP: Albot - Hanfmann 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3; Ebden - Millman 6:4, 6:1; Mannarino - Marcora 6:3, 7:5; Kwon - Uchiyama 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Davidovich Fokina - Hurkacz 7:5, 6:2; Gerasimov - Bedene 6:4, 7:6 (4); Gojowczyk - Vesely 6:7 (3), 7:6 (4), 6:3; Novak - Lajovic 7:6 (5), 7:5.

Klaudia i Ala pomogą chorym dzieciom

przez maka

Alicja Rosolska i Klaudia Jans zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych.

Tym razem wspomogą akcję Fundacji Herosi. W środę dziewczyny spotkają się z małymi pacjentami oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Ala i Klaudia rozegrają pojedynek na minikorcie, który zostanie zaaranżowany na oddziale.

– Mam nadzieję, że sprawimy ogromną frajdę tym dzieciom – mówi Klaudia.

– Kiedy tylko czas pozwala z przyjemnością angażujemy się w podobne akcje. Wiadomo, z racji ciągłych wyjazdów, tego wolnego czasu nie ma za wiele. Ale jak tylko jest okazja i pozwala kalendarz, zawsze jesteśmy gotowe do takich spotkań – opowiada Ala.

– Nie ma co ukrywać, dla nas będzie to nie mniejsze przeżycie niż dla tych chorych dzieci. Cieszę się na to spotkanie, ale jednocześnie mam świadomość, że tym dzieciom i ich rodzicom jest bardzo ciężko. Chciałabym żeby ten „kawałek” tenisa w naszym wykonaniu dał im trochę uśmiechu, zabawy – dodaje Alicja.

Fundacja Herosi stawia sobie za cel wyposażenie w sprzęt medyczny dziecięcych oddziałów onkologicznych.

Stara się spełniać życzenia dzieci z chorobą nowotworową, organizuje wizyty sportowców na oddziale oraz spotkania z chorymi dziećmi.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności