MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Koniec moskiewskiej przygody

Klaudia Jans i Alicja Rosolska już w pierwszej rundzie pożegnały się z turniejem Kremlin Cup.

Jans/Rosolska13
Errani/Martinez Sanchez66

Polki gładko przegrały pierwszego seta. Przeciwniczki przełamały je aż trzy razy, a same nie wykorzystały trzech breakpointów (1:6). Wygrały tylko w 15 z 42 akcji.

Ala i Klaudia uzyskały breaka w trzecim gemie drugiej partii (2:1), ale Włoszka i Hiszpanka błyskawicznie odrobiły straty (2:2). Kolejny raz odebrały podanie biało-czerwonym (2:4).

Jans i Rosolska obroniły cztery piłki meczowe (3:5). Przegrały jednak drugiego seta (3:6) i cały pojedynek.

Ala i Klaudia rozegrały świetne zawody w Linzu. Dotarły do półfinału. Uległy w nim Czeszkom Renacie Voracovej i Barborze Zahlavovej Strycovej 1:6, 7:6 (4), 2:10. W stolicy Rosji w pierwszej rundzie trafiły na grożne rywalki. Zmierzą się z Włoszką Sarą Errani i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez, duetem numer trzy imprezy.

Pierwsza runda: (1) Dulko – Penetta – Kondratieva/Zakopalova 6:2, 6:3; Dulgheru/Niculescu – Savchuk/Uhlirova; (4) Azarenka/Kirilenko – Kleybanova/Makarova 6:2, 6:4; Dushevina/Pavlyuchenkova – Koryttseva/Panova; Diatchenko/Poutchek – Chakvetadze/Pervak 7:5, 5:7, 10:7; (3) Errani/Martinez Sanchez – Jans/Rosolska 6:1, 6:3; Amanmuradova/Kustova – A. Bondarenko/K. Bondarenko; (2) Huber/Vesnina – Govortsova/Kudryavtseva.