Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Collins 6:2, 3:0 i krecz Amerykanki; Teichmann - Sevastova 6:4, 6:7 (8), 7:5; Gauff - Rogers 2:6, 6:4, 6:4; Bencic - Sanders 6:2, 6:4; SINGAPUR ATP: Albot - Hanfmann 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3; Ebden - Millman 6:4, 6:1; Mannarino - Marcora 6:3, 7:5; Kwon - Uchiyama 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Davidovich Fokina - Hurkacz 7:5, 6:2; Gerasimov - Bedene 6:4, 7:6 (4); Gojowczyk - Vesely 6:7 (3), 7:6 (4), 6:3; Novak - Lajovic 7:6 (5), 7:5.

Korzeniak triumfowała w Almere

przez maka

Anna Korzeniak znakomicie spisała się w futuresie w Almere.

Krakowianka (530. w klasyfikacji WTA) grała w Holandii z numerem czwartym. W pierwszym meczu wygrała z Ysaline Bonaventure 6:7 (7), 6:2, 6:2.

16-letnia Belgijka nie jest notowana w rankingu. Do turnieju głównego awansowała poprzez eliminacje.

W 1/8 finału Ania wygrała z Estelle Guisard (733) z Francji 7:6 (3), 6:7 (1) 6:1.

Kolejną rywalką była Holenderka Eva Wacanno (1056). Polka pokonała ją 6:1, 7:6 (5).

O finał zagrała z 15-letnią Estonką Anett Kontaveit (859). Zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:1.

W pojedynku o główną premię wygrała ze Szwedką Hildą Melander (956) 6:2, 7:5, która dostała się do turnieju głównego jako lucky loser.

Wyniki

Pierwsza runda: Van Uitert – (1) Dinu 6:2, 7:5; Van Baal – Foster 6:2, 7:5; Braidy – Luttikhuis 6:0, 6;0; Kontaveit – (7) Witthoeft 6:4, 5:7, 6:3; (4) Korzeniak – Bonaventure 6:7 (7), 6:2, 6:2; Guisard – Baumgarten 6:1, 6:2; Wacanno – Lemoine 6:2, 1:0 i krecz Quirine; (6) Melnikova – Bosnjak 6:1, 6:2; (5) Henke – Heisen 7:5, 7:5; J. Adam – O. Adam 4:6, 6:2, 6:2; Van De Velde – Osadchenko 4:6, 6:4, 7:6 (4); (3) Zander – Wagemaker 6:0, 6:2; Melander – Van Den Heuvel 6:0, 7:5; Boeykens – Van Riet 6:1, 6:3; Wachaczyk – Versteeg 6:2, 1:6, 6:2; (2) Nowak – Schulzhanok 6:1, 6:0.

Druga runda: Van Uitert – Van Baal 6:3, 6:1; Kontaveit – Braidy 6:3, 6:1; Korzeniak – Guisard 7:6 (3), 6:7 (1), 6:1; Wacanno – Melnikova 6:4, 4:6, 6:4; Henke – J. Adam 6:2, 6:3; Zander – Van De Velde 6:2, 6:1; Melander – Boeykens 6:7 (6), 6:2, 6:3; Nowak – Wachaczyk 6:3, 1:6, 6:0.

Ćwierćfinały: Kontaveit – Van Uitert 6:1, 7:6 (3); Korzeniak – Wacanno 6:1, 7:6 (5); Henke – Zander 7:5, 6:4; Melander – Nowak 6:2, 6:1.

Półfinały: Korzeniak – Kontaveit 6:2, 4:6, 6:1; Melander – Henke 7:5, 6:4.

Finał: Korzeniak – Meander 6:2, 7:5.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności