MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kowalczyk i Coetzee nie zagrają w półfinale

Mateusz Kowalczyk i Jeff Coetzee przegrali w ćwierćfinale turnieju deblowego w Oritsei z Stefanem Koubkiem i Alexandrem Peyą.

Kowalczyk/Coetzee35
Koubek/Peya67

Nasz duet żle rozpoczął spotkanie. Mateusz stracił podanie (0:1). Koubek pewnie zagrał przy swoim serwisie (0:2). A w następnym gemie także Jeff został przełamany (0:3).

Rywale pewnie zmierzają po wygraną w pierwszym secie (0:4). Pierwszy gem trafił na konto Kowalczyka i Coetzee (1:4). Podwójny błąd Jeffa dał przeciwnikom piłkę setową. Wyszli jednak z opresji i utrzymali podanie (2:5).

Nasz duet obronił drugiego setbola, ale trzeci już został wykorzystany. Austriacy wygrali 6:2, po 24 minutach walki.

Początek drugiej partii to gemy dla podających (2:2). Nadal bez breaków (5:5). W jedenastym gemie Austriacy wywalczyli przełamanie (5:6). Pierwszym z dwóch meczboli zakończyli seta 7:5 i awansowali do półfinału.

W Włoszech Mariusz i Jeff zdobyli 18 punktów do rankingu ATP. Ich plany startowe to gra w halowych challengerach w Salzburgu i Helsinkach.

Stefan jest aktualnie 690 w rankingu deblowym, ale był już 94 (2007). Zwyciężył w jednym zawodowym turnieju w Kitzbuhel (2006) w parze z Philippem Kohlschreiberem. Alexander radzi sobie w deblu znacznie lepiej. Jest 127, ale w 2008 był już 42 na świecie.

Pierwsza runda: Dustov/Motti – Bracciali/Fleming 7:6 (2), 6:3.

Ćwierćfinały: Bednarek/Przysiężny – Dustov/Motti; M. Fischer/Oswald – K. Beck/Zelenay 6:1, 3:6, 10:7; Koubek/Peya – Coetzee/Kowalczyk 6:2, 7:5; Elgin/Kudryavtsev – Shamasdin/L. Zovko 7:6 (5), 6:4.

Półfinały: Elgin/Kudryavtsev – Koubek/Peya 6:7 (3), 6:3, 10:5.