MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kraków Open – polski finał debla!

Żadnemu z Polaków nie udało się awansować do ćwierćfinału turnieju w Krakowie. Swoje mecze przegrali Grzegorz Panfil, Błażej Koniusz (na zdjęciu) i Dawid Celt.

Grzegorz Panfil (497) przegrał niespodziewanie z Nikołajem Fidirko (712) 4:6, 3:6. Białorusin powoli staje się specjalistą od eliminowania polskich zawodników. Wcześniej wygrał z Jerzym Janowiczem.

W 2. rundzie doszło do powtórki meczu finałowego z Katowic. Błażej Koniusz spotkał się z Alexandrem Flockiem (421). Także w Krakowie lepszy okazał się Niemiec 6:7 (1), 7:6 (5), 3:6.

Po zakończeniu tego spotkania na kort wyszedł Dawid Celt. O szansę zagrania w ćwierćfinale walczył z Francuzem Tak Khunn Wangiem (1010).

W dwóch pierwszych setach o zwycięstwie decydowała przewaga breaka. W pierwszym Polak zwyciężył 6:4, w drugim przegrał 5:7. Decydująca partia była niezwykle zacięta. W tie-breaku Dawid przegrał (6:8). Trzeci set 7:6 dla Francuza.

W turnieju deblowym dwa polskie duety Marcin Gawron w parze z Andriejem Kapasiem oraz Grzegorz Panfil z Błażejem Koniuszem awansowały do finału.

Singiel

Druga runda: A. Garcia – Brydolf 6:4, 4:6, 6:2; Fidirko – Panfil 6:4, 6:3; Hormazabal – Filin 4:6, 6:4, 6:1; Lojda – Marsoun 7:5, 6:0; Poplavskyy – J. Pospisil 2:6, 6:4, 7:5; Flock – Koniusz 7:6 (1), 6:7 (5), 6:3; Wang – Celt 4:6, 7:5, 7:6 (6).

Gra podwójna

Półfinały: Gawron/Kapaś – Betau/Fidirko 6:4, 6:2; Panfil/Koniusz – A. Garcia/Podlipnik 6:1, 6:3.