Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Carreno Busta - Hurkacz 3:6, 6:3, 6:3; TORONTO WTA 1000: Halep - Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:3; CONCORD WTA 125: Vandeweghe - Pera 6:3, 5:7, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Książka o tenisie na Śląsku

Ukazała się książka TENIS NA ŚLĄSKU, której autorem jest Czesław Ludwiczek.

Pokazuje wkład regionu śląskiego do dorobku ogólnopolskiego tenisa. Prezentuje proces kiełkowania tenisa na Śląsku w latach dwudziestych.

A także jego rozwój w okresie poprzedzającym drugą wojnę światową, upowszechnienie w latach powojennych, jego aktywny udział w walce o trofea mistrzowskie oraz jego inicjatywę i przedsiębiorczość w organizacji na terenie Śląska, wielkich międzynarodowych imprez z ostatnimi włącznie.

Autor odstępuje od schematu królującego w dotychczasowych publikacjach o polskim tenisie, akcentującym głównie wyniki uzyskiwane na kortach.

Nie pomija jednak najważniejszych wydarzeń, czasem i wynikowych, starał się nadawać im szersze tło, bywa że i ciekawostkowe, które wynika z rozlicznych sportowych i pozasportowych uwarunkowań.

Książka nie stanowi rysu encyklopedycznego tenisa śląskiego i jest tylko sumą indywidualnego, autorskiego wyboru, bo w przeciwnym razie musiałaby być dziesięciokrotnie obszerniejsza.

TENIS NA ŚLĄSKU wydany w formacie A-5 liczy 176 stron, na których oprócz tekstu znajduje się 67 zdjęć, w tym wiele unikalnych, publikowanych po raz pierwszy.

Książka rozprowadzana będzie poprzez kluby i instytucje sportowe. Kontakt z Czesławem Ludwiczkiem – [email protected]

Kategoria: