MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Kuala Lumpur ATP – Polacy odpadli w półfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski byli najwyżej rozstawieni w turnieju w Malezji.

W zawodach w Kuala Lumpur (korty twarde, 850 tys. $) Polacy triumfowali trzy lata temu.

W pierwszej rundzie wygrali łatwo reprezentantami gospodarzy – Mohd Assri Merzuki i Syed Mohd Agil Syed Naguib 6:1, 6:3.

Mało doświadczeni rywale Matki i Fryty mieli ogromne problemy z odbiorem serwisów Polaków.

Nasi debliści przegrali tylko siedem akcji po własnych podaniach. Przełamali rywali cztery razy. Wygrali 57 piłek (przy 27 przeciwników).

W ćwierćfinale w trzech setach pokonali Kanadyjczyka Vaska Pospisia i Hindusa Sanama Singha 4:6, 6:3, 10:5.

W pierwszej partii Matka dwukrotnie nie utrzymał podania. W drugiej to Polacy byli lepsi o jedno przełamanie.

W super-tiebreaku byli zdecydowanie skuteczniejsi. Wykorzystali pierwszą piłkę meczową 10:5.

W półfinale przegrali z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Roosem Hutchinsem 3:6, 6:7 (3). W pierwszym secie Polacy dwa razy stracili podanie.

W drugiej partii zawodnicy obydwu duetów znakomicie serwowali. Nie było breakpointów. W tie-breaku triumfowali Brytyjczycy 7:3.