Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Buyukakcay 1:6, 7:6 (4), 6:3; Charaeva - Dodin 3:6, 6:2, 6:2; Naef - Bucsa 4:6, 6:3, 6:4; Parrizas Dias - Tig 7:5, 6:2; E. Andreeva - Bandecchi 6:3, 6:4; Bassols Ribera - Noha Akugue 6:3, 7:5; BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Romero Gormaz 6:4, 4:6, 6:4; Loeb - Papamichail 6:3, 6:2; Estable - Perez Alcarcon 6:2, 1:6, 6:2; Perrin - C. Alves 6:2, 6:1; Hercog - Monnet 6:4, 0:2 i krecz Francuzki.
Polska Liga Tenisa

Kubot chce zagrać przeciwko Finom

Łukasz Kubot wróci na korty za trzy tygodnie.

Zrezygnował z występu w US Open, gdyż wciąż ma zapalenie ścięgna w lewym nadgarstku. Wciąż odczuwa ból.

Kubot i jego lekarze wierzą, że zdąży wyleczyć się w ciągu dwóch najbliższych tygodniach.

Polacy w dniach 16-18 września walczyć będą na wyjeżdzie z Finami o utrzymanie się w Grupie I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

Łukasz postanowił pomóc kolegom z drużyny. Występ w Espoo pozwoli mu także ubiegać się o olimpijską kwalifikację do igrzysk w Londynie w 2012 roku.

Barażowy pojedynek odbędzie się w hali Barona Arena. Finowie wybrali nawierzchnię twardą (acrylic) i piłki firmy Dunlop.

Kapitanem Suomi jest Kim Tiilikainen, na co dzień trener Jerzego Janowicza. Z pewnością powoła do reprezentacji Jarkko Nieminena, Henri Kontinena, Harriego Heliovaarę i Timo Nieminena lub Micke Kontinena.

W polskiej drużynie prowadzonej przez Radosława Szymanika pewniakami są Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Trudno powiedzieć, kto będzie drugim singlistą. Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny zgłosili się w tym okresie do challengerów w Szczecinie i Stambule.

Biało-czerwoni grali z Finami pięć razy. Bilans jest niekorzystny (2-3). Przegrali z nimi przed rokiem w Sopocie (2:3).

Teraz pora na rewanż. W przypadku porażki, spadniemy do Grupy II Euro-Afrykańskiej.

Kategoria: