MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Kubot i Marach awansowali do ćwierćfinału

Łukasz Kubot i Oliver Marach wygrali w meczu o ćwierćfinał gry podwójnej z Australijczykiem Stephenem Hussem i Brazylijczykiem Andre Sa 6:4, 7:5.

Luki i Oli są bardzo bojowo nastawieni. Od razu przełamali Hussa. Wykorzystali drugiego breakpointa, po świetnym zagraniu Polaka (1:0). Marach wygrał własne podanie na sucho (2:0). Sa także nie zdołał utrzymać gema przy swoim serwisie. Drugi break dla naszego duetu (3:0).

Kłopoty przy podaniu Łukasza. Stephen i Andre odrabiają część strat (3:1), ale szybka odpowiedż Łukasza i Olivera. Po raz drugi przełamali Australijczyka (4:1). Skuteczne serwisy Austriaka (5:1) i Brazylijczyka (5:2). Polak serwował na 1. seta, ale ponownie zawiodło go podanie (5:3). Huss z trudem sięga po kolejnego gema (5:4). Oli nie zawiódł. Pierwsza partia dla Kubota i Maracha (6:4).

Pierwszy gem drugiego seta dla przeciwników (0:1). Oli utrzymuje swój serwis (1:1). Nasza para przełamuje podanie Andre (2:1). Pierwszy gem w tym meczu wywalczony przez Łukasza (3:1). Huss zmniejszył nieco straty (3:2).

Asem Marach kończy szóstego gema (4:2). Nasz debel dzieli już tylko jeden gem od awansu do ćwierćfinału (5:4). Oliver serwował na mecz. Dwa breakpointy dla rywali, którzy wykorzystali drugiego z nich (5:5). Nasza para przełamała Sa (6:5). Gem do zera Kubota pozwolił jej wygrać seta (7:5) i spotkanie.

W ćwierćfinale Łukasz i Oliver zmierzą się z Danielem Nestorem (Kanada) i Nenadem Zimonjiciem (Serbia).

Rywale specjalizują się w grze podwójnej. 34-latek z Melbourne jest – 82, a rok młodszy Brazylijczyk – 63. Wspólnie zagrali w tym roku w Estoril. W półfinale przegrali 3:6, 6:3, 6:10 z Hiszpanami Marciem Lopezem i Davidem Marrero.

Huss ma na swoim koncie trzy wygrane turnieje, w tym Wimbledon (2005) z Wesleyem Moddie. Jego partner zwyciężał w sześciu imprezach. Ostatni raz w Kitzb