Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Ramos-Vinolas 6:7 (6), 6:2, 7:6 (3); Kyrgios - De Minaur 6:2, 6:3; Evans - Fritz 7:6 (5), 1:6, 7:5; Auger-Aliassime - Norrie 6:3, 6:4; Ruud - Bautista Agut 6:7 (4), 7:6 (4), 6:4; Carreno Busta - Sinner 6:2, 6:4; T. Paul - Cilic 6:4, 6:2; Draper - Monfils 6:2, 0:2 i krecz Francuza; Hurkacz/Zieliński - Bopanna/Middelkoop 6:1, 6:7 (3), 12:10; TORONTO WTA 1000: Haddad Maia - Świątek 6:4, 3:6, 7:5; Pegula - Giorgi 3:6, 6:0, 7:5; Halep - Teichmann 6:2, 7:5; Gauff - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (4); Q. Zheng - Andreescu 7:5, 5:7, 6:2; Putintseva - Riska-Amritraj 6:3, 7:5; Bencic - Muguruza 6:1, 6:3; Pliskova - Sakkari 6:1, 6:7 (9), 6:3; CONCORD WTA 125: Q. Wang - Golubic 6:0, 0:6, 6:3; Volynets - Tan 4:6, 6:0, 7:6 (4); Tauson - Sharma 7:5, 6:2; Scott - Muchova 6:3, 4:0 i krecz Czeszki.
Polska Liga Tenisa

Kubot i Przysiężny poznali rywali w Bukareszcie

Łukasz Kubot i Michał Przysiężny zagrają w turnieju ATP BCR Open Romania w Bukareszcie (korty ziemne, 368 tys. €).

Najlepszy polski tenisista w Szczecinie narzekał na uraz pleców, ale zdecydował się na start w stolicy Rumunii.

Kubot (63 w rankingu ATP) zagrał w poniedziałek o godz. 15 z Włochem Filippo Volandrim (98).

Natomiast Przysiężny (90) zmierzy się z Simonem Greulem (95). Sześć lat temu w Doniecku lepszy był Niemiec.

Singiel

Pierwsza runda: (1) Montanes – bye; Fognini – Kamke; Copil – Vagnozzi; (8) Chardy – Rufin; (4) Chela – bye; Przysiężny – Greul; Phau – Ramos-Vinolas; (7) Seppi – Ungur; (6) Hanescu – M. Granollers; Volandri – Kubot 6:3, 6:0; Crivoi – Ventura; (3) Starace – bye; (5) Gimeno-Traver – Berlocq; Riba – Cuevas; Andujar – M. Gonzalez; (2) F. Mayer.


Trzech Polaków wystąpi w turnieju gry podwójnej. Przysiężny wraz z Tomaszem Bednarkiem oraz Łukasz Kubot z Argentyńczykiem Juan Ignacio Chelą.

Los sprawił że oba te duety spotkają się ze sobą już w pierwszej rundzie zawodów.

Debel

Pierwsza runda: (1) Knowle/Tecau – Marx/Zelenay; Gimeno-Traver/Riba – Friedl/Polasek; (3) Chela/Kubot – Przysiężny/Bednarek; Fognini/ A. Montanes – Bracciali/Starace; Seppi/Vagnozzi – S. Gonzalez/Rettenmaier; (4) P. Cuevas/Marrero – Berlocq/M. Gonzalez; Crivoi/Ungur – Anagnastopol/Copil; (2) M. Granollers/Ventura – Haase/Fl. Mayer.

Kategoria: