MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Kubot lepszy od Schuettlera

Łukasz Kubot wygrał z Rainerem Schuettlerem w decydującym meczu eliminacji China Open w Pekinie.

Kubot176
Schuettler653

Rainer rozpczął spotkanie od wygrania swojego gema (0:1). W kolejnym przełamał Łukasza (0:2). Polak zdobył pierwszego gema (1:3).

Niemiec gra pewnie przy swoich serwisach (1:4). Kubot popełnił podwójny błąd serwisowy przy breakpoincie i po raz drugi stracił podanie (1:5). Schuettler zwycięża po 30 minutach walki 6:1.

Luki już w pierwszym gemie drugiej partii dał się przełamać (0:1). Zła passa Kubota trwa. Niemiec wywalczył drugiego breaka w tej partii (0:3).

Łukasz odrobił stratę jednego breaka (1:3), ale w kolejnym gemie po raz trzeci stracił serwis (1:4). Polak walczy jeszcze o pozostanie w meczu, zdobył drugie przełamanie (2:4).

Kolejny gem trafił na konto Kubota (3:4). Nie wykorzystał dwóch okazji na wyrównanie stanu seta. Ale przy trzeciej był już skuteczny (4:4).

Luki nie zwalnia tempa, dokłada kolejnego gema. Prowadzi po raz pierwszy w tym spotkaniu (5:4). Kolejny zacięty, ale zwycięski gem Polaka (6:5). Przy pierwszej piłce setowej rywal popełnił podwójny błąd serwisowy. Łukasz zwycięża 7:5 w drugiej partii.

Początek decydującego seta to gemy zdobywane przez serwujących (2:1). Łukasz utrzymuje świetną dyspozycje z drugiej połowy poprzedniej partii. Przełamuje Niemca. Prowadzi (3:1).

Kubot pewnie przy swoim podaniu (4:1). Utrzymuje przewagę przełamania (5:2). Będzie serwował na mecz. Nie wykorzystał trzech meczboli, obronił breakpointa. Czwartą piłką meczową wygrał tego seta 6:3 i awansował do turnieju głównego.

Łukasz wywalczył już 20 pkt do rankingu ATP. W głównej imprezie może trafić na: Andy Murraya, Tomasa Berdycha, Nicolasa Almagro i Yen-Hsun Lu.

Doświadczony Niemiec ma na swoim koncie cztery zawodowe tytuły. W 2003 dotarł do finału Australian Open. Aktualnie 90 w rankingu ATP, sześć lat temu był piątym tenisistą świata.

Druga runda: (1) Berrer – Zemlja 5:7, 6:4, 6:3; (2) Kubot – (7) Schuettler 1:6, 7:5, 6:3; Mathieu – (8) Gabashvili 6:3, 6:3; (4) Marchenko – (5) Russell 6:2, 6:2.