MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Kubot nie wykorzystał 7 meczboli w pojedynku z Isnerem

Łukasz Kubot przegrał z Johnem Isnerem w pierwszej rundzie turnieju Shanghai Rolex Masters.

Kubot666
Isner477

Długi gem przy podaniu Isnera na otwarcie spotkania, uratował się czterema asami (0:1). Polak odpowiedział łatwym gemem (1:1). Nadal trafia tylko pierwszym serwisem (15 razy pod rząd). Wciąż bez przełamań (4:4).

W dziewiątym gemie Łukasz znakomicie returnował. Wykorzystał trzeciego breakpointa (5:4). Kubot czwartym asem zakończył perfekcyjnego dla siebie seta (6:4).

Świetnie w nim serwował (przegrał zaledwie 5 akcji). Trafił aż 88 procent 1. podań. Bardzo dobrze także odbierał potężne zagrania Johna.

W drugiej partii bez breaków (6:6), choć w czwartym gemie Luki obronił trzy breakpointy, a kolejnym sam miał dwie szanse na odebranie podania przeciwnika.

Tie-break w 2. secie: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5, 6:6 (Isner obronił piłkę meczową), 6:7, 7:7 (Kubot obronił setbola), 8:7, 8:8, 9:8 (minibreak), 9:9 (powrotny minibreak, Łukasz zmarnował meczbola przy swoim serwisie), 9:10 (minibreak), 9:11 (as Amerykanina). Polak nie wykorzystał trzech piłek meczowych.

W trzecim secie na razie bez przełamań (2:2). W piątym gemie przy stanie 30:30 mecz został przerwany przez opady deszczu. Spotkanie zostało już wznowione. Nadal gemy dla serwujących (6:6), choć to Kubot miał jedną szansę na breaka.

Tie-break w 3. secie: 1:0, 1:1, 2:1 (minibreak), 3:1, 4:1, 4:2, 5:2 (podwójny minibreak na koncie Łukasza), 5:3 (John odrobił jednego minibreaka), 6:3, 6:4, 6:5, 6:6 (Kubot nie wykorzystał już sześciu piłek meczowych), 7:6, 7:7 (Isner obronił siódmego meczbola), 7:8, 7:9 (Amerykanin nie zmarnował pierwszej okazji do zakończenia potyczki).

Polak stoczył znakomity pojedynek, ale przegrał go na własne życzenie. Powinien zakończyć mecz już w 2. secie (piłka meczowa przy własnym podaniu). W 3. partii w tie-breaku wygrywał 5:2 i 6:3 i nie powinien stracić tej przewagi.

Wysoki (206 cm wzrostu) 25-letni Isner jest 20. zawodnikiem rankingu ATP. W tym roku wygrał turniej w Auckland. Ponadto był w finałach Memphis, Belgradzie i Atlancie. Latem w Cincinnati pokonał Łukasza 6:2, 6:3.