MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Kubot w ćwierćfinale w Doha!

Łukasz Kubot pokonał Sergieja Stakhovskiego 6:2, 7:6 (5) i awansował do ćwierćfinału dużego turnieju w Doha.

Polak zagrał wybornie w 1 secie. Dwa razy przełamał rywala i prowadził już 5:1. Ukrainiec zerwał się do walki. Miał dwa breakpointy. Luki je obronił i wygrał pierwszą partię 6:2.

O losach drugiego seta zadecydał tie-break. Polak prowadził 4:1 i 6:2. Wykorzystał jednak dopiero czwartą piłkę meczową.

W całym spotkaniu ani razu nie stracił podania. Wygrał o 14 piłek (91-77) więcej od Ukraińca, który dziś skończył 24 lata.

Kubot zagra z Serbem Victorem Troickim, który pokonał Belga Olivera Rochusa 6:2, 6:2. Będzie więc okazja do rewanżu za porażkę w Paryżu.