Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ: Rinderknech - Bonzi 4:6, 7:6 (1), 7:6 (3); QUIMPER - eliminacje: Żuk - Vatutin 6:3, 7:5; Kamke - Karlovskiy 6:3, 6:4; Copil - Napolitano 7:6 (6), 3:6, 6:3; Lamasine - Grenier 6:4, 7:6 (5).

Kubot zyska w singlu, a straci w deblu

przez maka

Łukasz Kubot zakończył dziś starty w Australian Open. Zarówno w singlu jak i deblu dotarł do 1/8 finału i zdobył po 180 punktów do rankingu ATP.

Zadowolony może być jednak tylko z występu w grze pojedynczej. Po raz pierwszy zagrał w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Wywalczone punkty pozwolą mu w poniedziałek awansować w okolice 60 miejsca na świecie.

Duet Kubot/Oliver Marach nie powtórzył osiągnięcia z ubiegłego roku. Nie awansował do półfinału. Dzisiejsza pechowa porażka z Ivo Karloviciem i Dusanem Vemiciem spowodowała, że Luki i Oli stracą w poniedziałek aż 540 punktów w rankingu deblistów. Powinni jedna utrzymać miejsce w czołowej dwudziestce.

Luki miał w przyszłym tygodniu startować w turnieju ATP w Santiago. Jego występ stoi pod znakiem zapytania. Polak wciąż nie czuje się najlepiej. Ma gorączkę i zastanawia się na powrotem do Polski.

Po zawodach w Chile, Kubot zgłosił się do turniejów w Brazylii, Argentynie i Meksyku. Dopiero po nich miał przylecieć na mecz Pucharu Davisa z Finami.

Po grze w Sopocie wróci za ocean. Dziś pojawiły się listy zgłoszeń do pierwszej w tym roku imprezy Masters.

W Indian Wells Łukasz jest ósmym rezerwowym. Dopiero do zawodów w Miami zgłosi się z nowym rankingiem, który pozwoli ma na start w większości turniejów.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności