MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Kvitova pokonała Radwańską

Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne.

A. Radwańska626
P. Kvitova167

Gem na sucho Polki na otwarcie meczu (1:0). Podwójne błędy Kvitovej, dają Radwańskiej dwa breaki (4:0).

Pierwszy gem Petry (5:1). Isia obroniła dwa breakpointy. Zwyciężyła w pierwszym secie (6:1) po 29. minutach.

Czeszka obroniła się przed stratą podania (0:1) i wywalczyła breaka (0:2). Isia w ósmym gemie po raz drugi nie utrzymała serwisu i przegrała (2:6).

W drugiej partii Polka wygrała 22 akcje przy 30 rywalki, nie wykorzystała trzech szans na przełamanie.

Początek decydującego seta bez przełamań (1:1). Trzeci gem przyniósł breaka Agnieszce (2:1).

W kolejnym Polka straciła jednak własny serwis (2:2). Kolejne gemy dla podających do stanu (3:3).

W siódmym krakowianka po raz drugi przełamała rywalkę (4:3), ale ponownie nie utrzymała przewagi (4:4).

Tenisistki doprowadziły do tie-breaku (6:6). W nim skuteczniejsza okazała się Czeszka. Wykorzystała pierwszą z czterech piłek meczowych i zwyciężyła (2:7).

21-letnia leworęczna Czeszka jest ósma w światowym rankingu. Zwyciężyła w tym sezonie w turniejach w Brisbane, Paryżu i Madrycie. Była też w ćwierćfinale Australian Open i czwartej rundzie Rolanda Garrosa. Przed rokiem dotarła do półfinału Wimbledonu.

Polka ćwiczy w Anglii pod okiem Tomasza Wiktorowskiego. W drodze do ćwierćfinału nie straciła nawet seta.