MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Linette wygrała drugi mecz

Magda Linette awansowała do 1/8 finału juniorskiego turnieju na kortach imienia Rolanda Garrosa.

Utalentowana Polka (55 w rankingu ITF) pokonała Veronikę Cepede Royg (13) 6:1, 2:6, 6:1. Zrewanżowała się Paragwajce za porażkę, którą poniosła przed tygodniem w Belgii (5:7, 4:6).

Magda świetnie rozpoczęła spotkanie. W pierwszym secie pewnie wygrywała gemy przy własnym podaniu, a ponadto aż trzy razy przełamała rywalkę (6:1).

W drugiej partii inicjatywę przejęła Veronica. Dwa razy odebrała serwis Linette. Sama obroniła kilka breakpointów i triumfowała (6:2).

Trzeci set przebiegał już pod dyktando Polki, która szybko objęła prowadzenie (3:1) i nie oddała go do końca partii (6:1) i meczu.

O ćwierćfinał zagra z Rosjanką Iriną Khromachevą (2), która pokonała Francuzkę Laetitia Sarrazin (1154) 6:2, 6:3.

Magda i Paula Kania awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej. Wygrały z duetem numer dwa turnieju Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Rosjanką Darią Gavrilovą 7:6 (6), 6:2.