MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Linette wygrała z Geuer

Magda Linette awansowała do półfinału turnieju w niemieckim Versmold.

Linette76
Geuer60

Polka żle rozpoczęła mecz. Straciła podanie (0:1). Nie udało się jej wywalczyć rebreaka (0:2). Magda otworzyła konto w pierwszym secie (1:2), ale nie wykorzystała breakpointa (1:3).

Kolejne gemy dla serwujących (3:4). W ósmym Linete uzyskała przełamanie powrotne (4:4). Gra najlepiej, kiedy wymaga tego sytuacja w partii (5:4). Niemka doprowadza do wyrównania (5:5).

Madzia coraz pewnie wygrywa własne podania (6:5). Set rozstrzygnie się w tie-breaku (6:6).

Polka prowadziła w nim już 4:1, 6:2. Wykorzystała dopiero czwartą piłkę setową (7:5). Pierwszy set trwał ponad 70 minut.

Magda w pierwszym gemie drugiej partii przełamała Geuer (1:0) i pewnie zwyciężyła przy swoim serwisie (2:0). Zdobyła podwójnego breaka (4:0). Zmierza pewnie po awans do półfinału. Niemka zupełnie opadła z sił (5:0).

Linette serwowała na mecz. Obroniła breakpointa i przy drugim meczbolu zakończyła spotkanie seta (6:0) i spotkanie.

Magda wywalczyła już 24 punkty. W półfinale zagra z Hiszpanką Leticią Costas-Moreira (308). Polka zrezygnowała ze startu w Ołomuńcu.

Ćwierćfinały: (8) Costas-Moreira – (1) Oprandi 7:5, 4:1 i krecz Włoszki; Linette – (7) Geuer 7:6 (5), 6:0; (4) Krunić – (6) Moore 6:3, 6:1; (5) Begu – (2) Gronert 6:1, 6:4.