Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

Łódż przywitała Janowicza

Jerzy Janowicz został uroczyście przywitany w rodzinnej Łodzi.

W hali Miejskiego Klubu Tenisowego Łódż Jurek spotkał się m.in. z prezydentem miasta Hanną Zdanowską i prezesem PZT Jackiem Muzolfem.

13 listopada Jerzyk będzie obchodził 22. urodziny. W związku z tym otrzymał tort oraz prezenty. Wśród nich była książka Jerzyk wyrusza w świat Ulfa Starka oraz trzy jeże, symbolizujące rodzinę Janowiczów.

– Tak naprawdę nie wiem z czego wynikała ta eksplozja w Paryżu, bo przez cały sezon grałem podobnie. Sukces przyszedł jednak w najlepszym momencie. Gdyby to miało miejsce w środku sezonu to obawiam się, że mentalnie byłoby mi ciężko dograć go do końca – mówił finalista turnieju w Paryżu.

– Będę potrzebował jeszcze paru dni, żeby wszystko odespać i zregenerować się. Będę też potrzebował trochę czasu, żeby zaakceptować to, co dzieje się teraz wokół mnie i nabrać dystansu do tej sytuacji – opowiadał. – Na ulicach ludzie zaczynają mnie zaczepiać i będę się musiał do tego przyzwyczaić.

– Z meczów Jerzyka można kręcić filmy prezentujące wszelkie techniki używane podczas gry w tenisa. Dzięki temu, że tak wspaniale gra i porusza się na korcie jak najbardziej jest realna pierwsza dziesiątka światowego rankingu – chwalił łodzianina Muzolf.

– Jerzyk zawsze chętnie reprezentował barwy Polski. Jest w tym wyjątkiem. Jego nigdy nie trzeba wielce namawiać do tego, żeby chciał grać Puchar Davisa. A z tak grającym Jerzykiem, który jest w stanie pokonać każdego, możemy zrealizować plany awansu do grupy światowej – mówił prezes PZT.

Kategoria: