MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Łotwa – Polska 1:1 – Gulbis lepszy od Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał z Ernestsem Gulbisem w drugim pojedynku meczu Polaków z Łotyszami.

Janowicz4462
Gulbis             6636

Jerzyk rozpoczął spotkanie od czterech udanych serwisów (1:0). Gulbis odpowiedział dwoma asami (1:1). Trwał pojedynek na potężne podania (3:2). O jedno przełamanie lepszy był jednak Łotysz (4:6).

W drugiej partii długo było bez breaków (4:4), choć w czwartym gemie Ernests musiał bronić breakpointa. W dziewiątym Jerzyk stracił podanie. Popełnił bowiem podwójny błąd w kluczowym momencie (4:5). Przegrał drugiego seta (4:6).

Długi pierwszy gem trzeciej partii (1:0). Gulbis i Janowicz nadal wybornie serwują (3:2). Trzy szanse Jurka na breaka. Wykorzystał trzecią (4:2). Po chwili, obronił breakpointa (5:2). Polak wywalczył trzeciego seta (6:3).

Początek czwartej partii to gemy wygrywane pewnie przez serwujących (1:2). W 4. gemie Jerzyk stracił serwis (1:3). A Gulbis dołożył wygrane podanie (1:4).

Janowicz zmiejszył stratę (2:4). Ale rywal nie daje mu żadnych szans na przełamanie powrotne (2:5). Drugą piłką meczową, w gemie Polaka, Ernests skończył tą partię 6:2 i wyrównał stan meczu.

Ernests sklasyfikowany jest na 25 pozycji w światowym rankingu. 22-latek wywalczył w tym roku pierwszy zawodowy tytuł w swojej karierze, zwyciężając w Delray Beach. Jerzyk, po wygraniu challengera w Saint Remy, awansował na 198 lokatę w klasyfikacji ATP.