MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Magda Linette lepsza od Chinki

Magda Linette pokonała Saisai Zheng 6:4, 6:2 w 1. rundzie juniorskiego French Open.

Polka świetnie rozpoczęła spotkanie. Prowadziła w pierwszym secie już 4:1, ale straciła podanie w siódmym gemie (4:3). Przy stanie 5:4, po raz drugi przełamała Chinkę (6:4).

W drugiej partii ponownie szybjo objęła prowadzenie 4:1. Drugi break zakończył seta (6:2). Pojedynek trwał 79 minut.

W drugiej rundzie Linette zagra się z Paragwajką Veronicą Cepede Royg, która wygrała z Holenderką Sabine Van Der Sar 6:1, 6:2.

W grze podwójnej Magda i Paula Kania łatwo ograły Amerykanki Lauren Davis i Caitlyn Williams 6:0, 6:1.