Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ: Rinderknech - Bonzi 4:6, 7:6 (1), 7:6 (3); QUIMPER - eliminacje: Żuk - Vatutin 6:3, 7:5; Kamke - Karlovskiy 6:3, 6:4; Copil - Napolitano 7:6 (6), 3:6, 6:3; Lamasine - Grenier 6:4, 7:6 (5).

Marach gwiazdą w Katowicach

przez maka

W niedzielę na kortach Pro-Ten rozpocznie się futures PKO Bank Polski Katowice Open. Dzikie karty powędrowały do Olivera Maracha, Jerzego Janowicza, Mateusza Kowalczyka i Błażeja Koniusza.

Turniej o puli nagród 15 tysięcy dolarów odbędzie się na kortach ziemnych w Katowicach-Janowie. Zorganizowany jest w już po raz piąty z rzędu. Na konferencji prasowej poprzedzającej turniej, Witold Janus, prezes klubu Pro-Ten i dyrektor turnieju Wojciech Radomski poinformowali o obsadzie imprezy.

W zawodach wystartuje Austriak Oliver Marach, jeden z czołowych deblistów świata, zajmujący 12 miejsce w rankingu ATP. Wygrał w karierze 8 turniejów w grze podwójnej. W singlu w 2006 roku zajmował 82 miejsce. Obecnie jest na 661 pozycji. Chce ją poprawić, dlatego też poprosił organizatorów katowickiego turnieju o dziką kartę.

Z numerem jeden wystąpi Jerzy Janowicz, który zrezygnował z walki w eliminacjach turnieju ATP w Nicei i zagra na Śląsku. Kolejnymi rozstawionymi graczami będą Brytyjczyk Daniel Smethurst i Fin Timo Nieminen.

Wśród 18 zawodników mających pewny udział w głównych zawodach są trzej Polacy: Dawid Olejniczak, Marcin Gawron i Grzegorz Panfil.


Dziś w Katowicach odbyła się pierwsza z wiele imprez towarzyszących. W turnieju dziennikarzy triumfował Tomasz Kuczyński (Polska Dziennik Zachodni), przed Grzegorzem Żądłą (TVS).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności