MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Marta i Ala zagrają w półfinale

Marta Domachowska i Alicja Rosolska pokonały Klaudię Jans i Vladimirę Uhlirovą 2:6, 6:4, 11:9 w hiszpańskiej Marbelli.

W pierwszym secie Polka i Czeszka przełamały Polki trzykrotnie, same raz straciły podanie. Wygrały pewnie 6:2. Stosunek wygranych piłek 26 do 17.

W drugiej partii Marta i Ala dwukrotnie odebrały podanie Klaudii i Vladimirze. Rywalki odrobiły stratę jednego breaka. Polki prowadziły z przewagą przełamania (5:4). Serwowały na seta i zwyciężyły 6:4.

Losy meczu rozstrzygnął mistrzowski tie-break. Polka i Czeszka miały dwie piłki meczowe (9:7). Marta i Ala doprowadziły do równowagi (9:9), aby wygrać przy pierwszym meczbolu 11:9.

Ćwierćfinały

Domachowska/Rosolska – Jans/Uhlirova 2:6, 6:4, 11:9; Dominguez Lino/Parra Santonja – Kondratieva/Szwedova; Errani/Vinci – Hercog/Martić 7:6, 7:6; Lefevre/Niculescu – ;

Wyniki na żywo z Marbelli: Kliknij tutaj