Marcin Gawron przegrał ze Słowakiem Miloslavem Mecirem w ćwierćfinale halowego futuresa w Opavie.
Gawron | 4 | 2 | – |
Mecir | 6 | 6 | – |
Polak pewnie wygrał pierwszego gema (1:0). Słowak i Gawron z trudem utrzymali podania (2:1). W piątym gemie Mecir przełamał Marcina (2:3). Powiększył przewagę (2:4).
Następne gemy dla serwujących (4:5). Gawron przegrał pierwszego seta (4:6).
W drugiej partii pierwsze dwa gemy dla podających na szybkiej nawierzchni (1:1). Po świetnych returnach Słowaka, Polak został przełamany w trzecim (1:2) i piątym gemie (1:4).
Uległ rywalowi w drugim secie (2:6) i całym meczu. Zdobył w Czechach tylko 3 punkty.
Obydwaj gracze mają po 22 lata. Słowak zajmuje 304. miejsce w rankingu ATP. Gawron jest 403.
Wyniki
Ćwierćfinały: Snobel – Jebavy 6:1, 6:3; Bubka – A. Pavic 6:4, 7:6 (3); Mertl – O’Brien 7:6 (5), 7:5; Mecir – Gawron 6:4, 6:2.
W deblu Gawron i Panfil są najwyżej rozstawieni. Mieli wolny los w pierwszej rundzie. W 1/4 finału przegrali z Czechami Michałem Konecnym i Danielem Lustigiem 4:6, 6:4, 4:10.
Natomiast Godlewski i Białorusin Alexander Bury wygrali walkowerem z Czechem Jirim Koslerem i Słowakiem Adrianem Sikorą. W 1/4 finału pokonali parę z Irlandii – Jamesa Cluskeya i Colina O’Briena 7:6 (2), 6:4.
W półfinale ulegli Konecnemu i Lustigowi 6:1, 3:6, 6:10.