MADRYT WTA 1000: Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Mestre – Linette przegrała w finale debla

We włoskim Mestre na korty wróciła Magda Linette.

Polka (222. w rankingu WTA) w pierwszej rundzie turnieju Save Cup (korty ziemne, 50 tys. $) przegrała z Włoszką Anną-Giulią Remondiną (242) 7:5, 2:6, 3:6.

Polka uzyskała breaka w piątym gemie (3:2). Rywalka odrobiła stratę (4:4). Madzia po raz drugi przełamała Włoszkę (6:5). Wygrała pierwszego seta (7:5).

Linette straciła podanie w drugim gemie (0:2). Natychmiast jednak zdobyła rebreaka (1:2), aby po raz drugi przegrać swojego gema (1:3).

Poznanianka nie wykorzystała trzech breakpointów (1:4). Straciła serwis po raz trzeci i przegrała drugą partię (2:6).

W trzecim secie gemy dla serwujących do stanu (3:4). W ósmym gemie Magda obroniła jednego breakpointa, ale przy drugim została przełamana (3:5). Przegrała (3:6).

Magda rywalizuje w grze podwójnej. Z Węgierką Timeą Babos są rozstawione z dwójką. Miały wolny los w pierwszej rundzie.

W ćwierćfinale pokonały Włoszki Giulię Gatto-Monticone i Federicę Quercię 6:4, 6:3.

W półfinale były lepsze od Słowaczki Janette Husarovej i Czeszki Renaty Voracovej 6:3, 6:2. O tytuł przegrały z parą ukraińsko-rosyjską Valentyną Ivakhnenko i Mariną Melnikovą 4:6, 5:7.