Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; Nishikori - De Minaur 6:3, 2:6, 7:5; Davidovich Fokina - Bautista Agut 6:2, 7:6 (3); Rublev - A. Murray 7:5, 6:2; Khachanov - Norrie 6:2, 6:2; Chardy/F. Martin - Koolhof/Kubot 6:4, 6:3; BUENOS AIRES ATP 250: Kecmanovic - Monteiro 5:7, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas - Koepfer 7:5, 6:4; Nagal - Garin 6:4, 6:3; Djere - Delbonis 7:6 (1), 6:3; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; Azarenka - Siegemund 6:4, 6:2; Kvitova - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Svitolina - Doi 6:1, 6:2; Pegula - Ostapenko 6:2, 7:5; Sakkari - Keys 6:2, 6:2; Kar. Pliskova - Jabeur 6:4, 4:6, 7:5; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Burel - Cornet 6:1, 1:6, 6:3; Tauson - Babos 6:2, 6:3; Ferro - Martincova 6:2, 4:1 i krecz Czeszki; Giorgi - Stojanovic 2:6, 6:1, 7:6 (5); Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Mikołajczuk najlepsza w Pabianicach

przez maka

Sylwia Mikołajczuk zwyciężyła w Pabianicach w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym kobiet.

W zawodach walczyło szesnaście zawodniczek. Przez pierwsze dwa dni tenisistki rywalizowały w fazie eliminacyjnej.

W grupie A zwyciężyła Sylwia Mikołajczuk (AZS Poznań) przed Hanną Karczewską (TTZ Iława), Karoliną Lisiecką (KKT Kędzierzyn Kożle) i Zuzanną Solecką (NST Małopolskie).

Grupę B wygrała Justyna Król (KS Mostostal Zabrze). Druga była Natalia Kozel (KT Szczecin), trzecia Diana Siemianowska (PKT Pabianice), a czwarta Aleksandra Goławska (Nasza Lechia Gdańsk).

W grupie C najlepsza była Kinga Anusiewicz (WKS Grunwald Poznań), przed Angeliką Sobiecką (KS Warszawianka), Martą Gałką (PKT Pabianice) i Ewą Sularz (KT Górnik Bytom).

Natomiast w grupie D triumfowała Małgorzata Kornek (WKS Grunwald Poznań). Drugą lokatę zajęła Weronika Halicka (ŁKT Łódż), trzecią Justyna Pająk (ŁKT Łódż), a czwartą Aleksandra Gorki (CHTT Chorzów).

W rundzie finałowej tenisistki rywalizowały w grupach o pozycje: 1-4, 5-8, 9-12, 13-16. W grupie finałowej Sylwia Mikołajczuk odniosła trzy wygrane. Pokonała Kingę Anusiewicz, Justynę Król i Małgorzatę Kornek.

Końcowa kolejność

1. Sylwia Mikołajczuk, 2. Kinga Anusiewicz, 3. Justyna Król, 4. Małgorzata Kornek, 5. Natalia Kozel, 6. Hanna Karczewska, 7. Weronika Halicka, 8. Angelika Sobiecka, 9. Justyna Pająk, 10. Diana Siemianowska, 11. Marta Gałka, 12. Karolina Lisiecka, 13. Aleksandra Goławska, 14. Aleksandra Gorki, 15. Zuzanna Solecka, 16. Ewa Sularz.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności