MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Moskwa ATP – Janowicz przegrał z Belluccim

Jerzy Janowicz walczył w turnieju Kremlin Cup.

Łodzianin (74 w rankingu ATP) pokonał w Moskwie Niemca Benjamina Beckera (80) i Argentyńczyka Carlosa Berlocqa (52).

W poniedziałek zostanie najlepszym polskim graczem w klasyfikacji. W pierwszym w karierze ćwierćfinale turnieju ATP przegrał z Brazylijczykiem Thomazem Belluccim (41) 4:6, 6:7 (3).

Bellucci przełamał Janowicza (1:2). Polak zmarnował okazję na rebreaka (1:3). Nie odrobił strat. Przegrał pierwszego seta (4:6), choć wygrał tyle samo akcji co Brazylijczyk (po 31).

W drugiej partii Jerzy obronił breakpointa (1:0). Nie wykorzystał okazji na breaka (2:2). Stracił podanie po forehandowym błędzie (3:4).

Thomaz nieskutecznie serwował na mecz (5:5). Doprowadził do tie-breaku (6:6). Janowicz przegrał w nim 3:7. W drugim secie był gorszy od bardzo wymagającego rywala gorszy tylko o trzy piłki (40:43).