Polski Tenis

WYNIKI

RZYM WTA 1000: Świątek - Andreescu 7:6 (2), 6:0; Sabalenka - Anisimova 4:6, 6:3, 6:2; RZYM ATP 1000: S. Tsitsipas - Sinner 7:6 (5), 6:2; A. Zverev - Garin 7:5, 6:2; PARYŻ WTA 125: A. Bogdan - Fręch 6:2, 6:4; Haddad Maia - Jacquemot 4:6, 6:1, 6:4; KARLSRUHE WTA 125: Sherif - Udvardy 6:4, 7:6 (5); Friedsam - Van Uytvanck 7:6 (2), 6:7 (5), 6:3; Pera - Hontama 7:5, 7:5.

Na juniorskich arenach – wygrana Majchrzaka

Polscy juniorzy rywalizowali w wielu turniejach ITF w Europie i Azji.

Żylina

Duża grupa biało-czerwonych walczyła w Zilina Junior Open 2012 (korty ziemne, grade 4). W pierwszej rundzie odpadł Michał Dembek po przegranej ze Słowakiem Patrikiem Obalem 6:3, 5:7, 3:6.

Paweł Zawisza pokonał Słowaka Petera Vajde 6:4, 7:5 i, ale uległ Estończykowi Antonowi Pavlovowi 4:6, 6:7 (4).

Karol Duś wygrał ze Słowakiem Tomasz Pavlovskim 7:6 (1), 6:2.Przegrał z Danielem Valentem ze Szwajcarii 4:6, 1:6.

W drugiej rundzie Szymon Walków (5) pokonał Słowaka Olivera Nagy 6:4, 6:4.

Kamil Majchrzak (nr 3 turnieju) wygrał ze Słowakami Matusem Krabovskim 6:3, 6:0. Phillip Gresk (12) był lepszy od Słowaka Michala Marko 7:5, 6:3.

Kamil Gajewski (6) przegrał z Austriakiem Gregorem Schoefbergerem 2:6, 4:6, Damian Okrutny (11) z Rosjaninem Nikitą Lisem 3:6, 4:6, Zawisza z Estończykiem Antonem Pavlovem 4:6, 6:7 (3), a Duś ze Szwajcarem Danielem Valentem 4:6, 1:6.

W trzeciej rundzie Majchrzak pokonał Słowaka Alexa Molcana 6:4, 6:2, Walków wygrał z Rosjaninem Olegiem Kurbatovem 6:2, 6:0, a Gresk przegrał z Brytyjczykiem Sammem Butlerem 4:6, 2:6.

W ćwierćfinałach Majchrzak pokonał Butler 6:4, 6:2. Walków przegrał z Callumem Poland-Smithem z Wielkiej Brytanii 1:6, 3:6.

W półfinale Majchrzak wygrał z Rosjaninem Dmitrijem Mnushkinem 6:2, 6:2. W walce o tytuł był lepszy od Słowaka Michala Kianicki 6:3, 6:4.

W finale debla Gajewski i Walków przegrali z Greskiem i Majchrzakiem 5:7, 2:6.

Polki zmierzyły się z Czeszkami. Marta Kowalska (9) wygrała z Karoliną Muchovą 6:3, 6:4, a Katarzyna Pyka (12) z Dominiką Haldinovą 6:4, 6:3.

Kasandra Kozub (13) przegrała z Haną Pektorovą 3:6, 6:4, 3:6, a Zofia Stanisz (16) z Marie Mayerovą 4:6, 1:6.

W trzeciej rundzie Kowalska przegrała z Rosjanką Marią Novikovą 3:6, 5:7, a Pyka uległa Czeszce Gabrieli Andrei Knutson 6:1, 3:6, 2:6.

Sofia

Pascal Kłos rywalizuje w Dema Cup (korty ziemne, grade 5). Jest rozstawiony z dwójką. Pokonał Bułgara Denislava Gocheva 3:6, 6:3, 6:2 i Rumuna George Gache 6:3, 6:3.

W ćwierćfinale wygrał z Rumunem Alexandru Buzelanem 6:1, 6:3. W półfinale był skuteczniejszy od Petara Atanasova z Bułgarii 6:1, 6:3.

W finale z Bułgarem Lubomirem Leshtanskim zdobył tylko cztery gemy 2:6, 2:6.

Stobrec

Do Chorwacji pojechali Karolina Śnita i Michał Dmochowski. Startują w Epetion Cup (korty ziemne, grade 5).

Karolina wygrała z Rosjanką Ksenią Gaidarzhi 3:6, 6:0, 6:4, ale uległa Rumunce JaquelineAdinie Cristan 3:6, 1:6.

Michał odpadł w pierwszej rundzie, po porażce z Chorwatem Marinem Mise 1:6, 4:6.

Erewań

Trójka Polaków wybrała się do Armenii na President Cup (korty ziemne, grade 5). Liliana Araucz przegrała z Ormianką Arevik Tumanyan 5:7, 0:6.

Bartosz Korzeniewski wygrał z Ormianinem Patrickem Shahbandehem 6:1, 6:1, ale uległ Rosjaninowi Romanowi Nashatyrkinowi 3:6, 0:6.

Natomiast Wiktor Bielawski nie sprostał Rosjaninowi Yaroslavovi Prostakovovi 0:6, 0:6.

Leiria

Mateusz Iżycki przegrał pierwszy mecz w XVII International Junior Leiria (korty ziemn, grade 4). Uległ Szwajcarowi Adrianowi Bodmerowi 2:6, 0:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności