Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Ramos-Vinolas 6:7 (6), 6:2, 7:6 (3); Kyrgios - De Minaur 6:2, 6:3; Evans - Fritz 7:6 (5), 1:6, 7:5; Auger-Aliassime - Norrie 6:3, 6:4; Ruud - Bautista Agut 6:7 (4), 7:6 (4), 6:4; Carreno Busta - Sinner 6:2, 6:4; T. Paul - Cilic 6:4, 6:2; Draper - Monfils 6:2, 0:2 i krecz Francuza; Hurkacz/Zieliński - Bopanna/Middelkoop 6:1, 6:7 (3), 12:10; TORONTO WTA 1000: Haddad Maia - Świątek 6:4, 3:6, 7:5; Pegula - Giorgi 3:6, 6:0, 7:5; Halep - Teichmann 6:2, 7:5; Gauff - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (4); Q. Zheng - Andreescu 7:5, 5:7, 6:2; Putintseva - Riska-Amritraj 6:3, 7:5; Bencic - Muguruza 6:1, 6:3; Pliskova - Sakkari 6:1, 6:7 (9), 6:3; CONCORD WTA 125: Q. Wang - Golubic 6:0, 0:6, 6:3; Volynets - Tan 4:6, 6:0, 7:6 (4); Tauson - Sharma 7:5, 6:2; Scott - Muchova 6:3, 4:0 i krecz Czeszki.
Polska Liga Tenisa

Na juniorskich kortach

Polscy juniorzy rywalizują w turniejach na Słowacji i w Szwecji.

Trnava

Grupa naszych graczy walczy w Empire Cup 2011 w Trnavie (korty twarde w hali, grade 4).

W turnieju chłopców mamy trzech reprezentantów. Phillip Gresk (855 w rankingu ITF) wygrał z Serbem Goranem Markoviciem (775) 6:2, 7:6 (4).

W drugiej rundzie pokonał Rumuna Vlade Victora Corneę (336) 6:4, 7:6 (0).

W kolejnym meczu Phillip przegrał ze Słowakiem Michalem Kianicką (679) 2:6, 6:1, 5:7.

Maciej Kierkuś (790) przegrał ze Słowakiem Matejem Seleckym (br) 2:6, 3:6.

Kwalifikant Szymon Walków (1589) uległ Słowakowi Martina Blaho (br) 3:6, 4:6. Wcześniej pokonał Słowaka Michaela Adama Polaka (br) 2:6, 2:6.

W deblu Szymon i Węgier Gergely Madarasz dotarli do ćwierćfinału. Zagrają w nim z Słowakami Kianicką i Filipem Vittkiem.

W zawodach dziewcząt gra Paulina Czarnik (521). Przegrała ze Słowaczką Michalą Kucharovą (502) 3:6, 4:6.

W eliminacjach odpadła Paulina Lewandowska (892). Uległa Słowaczce Alexandrze Stanovej (1228) 2:6, 6:2, 2:6.

Kramfors

Mateusz Iżycki (br) próbował swoich sił w turnieju Kramfors Junior Challenge (korty ziemne w hali, grade 4).

Przegrał w pierwszej rundzie eliminacji ze Szwedem Gustavem Hanssonem (br) 2:6, 2:6.

Kategoria: