Polski Tenis

WYNIKI

LYON WTA: Minnen - Kawa 7:5, 7:5; Tauson - Alexandrova 6:3, 6:4; Rus - Xiyu Wang 7:6 (6), 6:4; Babos - Gracheva 6:4, 5:7, 6:3; Stojanovic - Cirstea 6:4, 6:0; DOHA WTA: Azarenka - Kuznetsova 6:2, 6:3; Muguruza - V. Kudermetova 6:2, 7:6 (4); Kontaveit - Brady 6:1, 6:2; Pegula - Doi 6:2, 6:2; Kr. Pliskova - Bucsa 6:2, 6:2; Siegemund - Tsurenko 7:6 (4), 6:4; Blinkova - Mattek-Sands 6:2, 6:3; Kerber - Buyukakcay 6:4, 6:2; Sakkari - Sherif 6:0, 6:3; Ostapenko - Bertens 6:0, 6:2; ROTTERDAM ATP: Norrie - Basilashvili 6:0, 6:3; Nishikori - Auger-Aliassime 7:6 (4), 6:1.

Na młodzieżowych arenach

przez maka

Polscy juniorzy rywalizowali o punkty w zawodach ITF w Bułgarii, Słowacji, Szwajcarii i Portugalii.

Sofia

W stolicy Bułgarii rozgrywany jest turniej Dema Cup (korty ziemne, grade 5).

Pascal Kłos (1187) w pierwszym meczu pokonał Greka Michaila-Anastasiosa Psarrosa (798) 6:4, 2:6, 6:1. W drugim przegrał z kwalifikantem z Rumunii Andrei Marinescu (2065) 2:6, 2:6.

Zilina

Duża drupa polskich zawodników wystartowała na Słowacji w Zilina Junior Open 2011 (korty ziemne, grade 4).

Piotr Łomacki (724 w rankingu ITF), Szymon Walków (796), Kamil Gajewski (823) oraz Kasandra Kozub (888) mają w pierwszej rundzie wolny los.

Gajewski pokonał Slowaków Olivera Nagy (br) 6:3, 6:7 (4), 6:1 i Filipa Palesa (br) 6:3, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Igorem Zubovem (548) z Rosji 3:6, 4:6.

Phillip Gresk (833) wygrał z Matusem Hrabovskym (br) 6:4, 7:6 (5), ale uległ Rosjaninowi Matveyowi Khomentovskiyemu (587) 3:6, 3:6.

Natomiast Damian Okrutny (976) wygrał z Janem Simonnem (1415) 6:4, 6:2 i Szwajcarem Danielem Valentem (677) 6:3, 6:1. Przegrał z Niemcem Davidem Novotnym 2:6, 1:6.

Kamil Majchrzak (1280) pokonał Martina Caro (br) 6:4, 6:2 i przegrał z Zubovem 4:6, 3:6.

Szymon w drugiej rundzie przegrał z Rosjaninem Nikitą Lisem (1252) 2:6, 2:6.

Łomacki wygrał z Niemcem Marco Feutterem (br) 6;0, 6:3, aby przegrać w kolejnym meczu z Litwinem Juliusem Tverjonasem (163) 7:5, 4:6, 1:6.

Rywalką Adrianny Rosik (1391) była Sarlota Cesnekova (br). Polka wygrała 6:3, 1:6, 6:3. W kolejnym spotkaniu pokonała Słowaczką Ninę Bubelovą (1079) 6:2, 6:1.

W trzeciej uległa Rosjance Alinie Silich (267) 2:6, 2:6.

Kasandra przegrała ze Słowaczką Niną Drgalovą (br) 4:6, 7:6 (4), 6:7 (0).

Maciek Kazanowski (br) w pierwszej rundzie przegrał z Adamem Kianicką (1849) 3:6, 7:5, 3:6.

Schifflange

Maciek Kierkuś (756) i Roksana Łukasiak (1883) walczą w Luxembourg Outdoor Junior Open 2011 (korty ziemne, grade 4).

Roksana przegrała z Niemką Julią Mikulski (1274) 6:2, 4:6, 4:6, a Maciek z Belgiem Simonem Stevensem (583) 0:6, 2:6.

Porto

W portugalskim Taca Diogo Napoles (korty ziemne, grade 4) walczył Mateusz Iżycki (1798).

W pierwszym meczu eliminacji Polak pokonał Joao Fazendeiro (br) z Portugalii 6:2, 6:4, ale uległ Włochowi Matteo Scotto di Uccio (br) 4:6, 6:4, 4:6.


Polacy grali w zawodach skrzatek i młodzików.

Michalovce

Emma Zakordoniec walczyła w Słowacji w imprezie TE do lat 12 (korty ziemne, kategoria).

Rozpoczęła start od drugiej rundy. Pokonała w niej Słowaczkę Emę Krajciovą 6:2, 6:3. W ćwierćfinale uległa Bośniaczce Nefisie Berberovic 1:6, 1:6.

Kaliningrad

Łukasz Kozielski startował w turnieju młodzików w Rosjki (korty ziemne, kategoria 3). Przeszedł udanie przez eliminacje.

W turnieju głównym przegrał z Rosjaninem Petrem Maltsevem 2:6, 1:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności