Polski Tenis

WYNIKI

BAD HOMBURG WTA 250: Kvitova - Piter 4:6, 6:1, 6:4; Pegula - Hesse 6:1, 6:2; Cornet - Rus 6:3, 2:6, 6:1; Blinkova - Tauson 7:6 (4), 4:6, 6:2; Sorribes Tormo - Trevisan 6:4, 3:6, 6:2; Siegemund - Bhatia 2:6, 7:6 (2), 6:1; Ann Li - Zaja 6:0, 6:4; Dzalamidze/Kania-Choduń - Peterson/Sorribes Tormo 6:3, 6:3; MAJORKA ATP 250: Moutet - L. Harris 6:4, 6:2; Ruud - G. Simon 6:4, 7:6 (4); Travaglia - Pella 7:5, 7:6 (4); L. Klein - Lajovic 6:4, 7:6 (2); Sandgren - Munar 7:6 (3), 7:5; Khachanov - Pouille 7:6 (7), 3:6, 6:4.

Narodowe Mistrzostwa Polski – tytuły dla Zagórskiej i Panfila

przez maka

W Legnicy zakończyły się Narodowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Zawody rozgrywane były na kortach Sinet Klub Legnica, przy ul. Bielańskiej 29.

W rywalizacji pań tytuł wywalczyła Sylwia Zagórska pokonując Olgę Brózdę. Tym samym to ona otrzyma dziką kartę do turnieju Bella Cup.

Sylwia w parze z Barbara Sobaszkiewicz zwyciężyła także w grze podwójnej. W zawodach mikstów najlepsi okazali się Natalia Kołat i Marek Pokrywka.

W zmaganiach mężczyzn do czołowej czwórki awansowali Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski, Wojciech Lutkowski i Marek Pokrywka.

W finale zwyciężył Panfil. Gadomski skreczował w trzecim secie z powodu kontuzji kolana. W deblu mistrzami kraju zostali Panfil i Andriej Kapaś.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Sobaszkiewicz – Kapustka 6:0, 6:3; Czarnik – Siwert 3:6, 6:3, 6:0; Kołat – Lewińska 6:1, 6:0; Kos – (5) Anusiewicz 7:5, 6:2; Brózda – (4) Stencel 6:1, 6:3; D. Robok – Gzik 6:2, 3:6, 6:3; Wysoczańska – Magusiak 7:5, 4:6, 6:3; Rynkiewicz – (8) Lisiecka 6:3, 6:2; Król – (6) Kozel 6:3, 6:4; Stanisz – Dembek 6:1, 6:1; Nowicka – Sasim 6:4, 6:1; M. Lewandowska – (3) Mikołajczak 4:6, 6:4, 6:3; Przybylska – (7) Borgman 4:6, 6:2, 7:6 (5); Fręch – Kusz 6:1, 6:0; Dobrowolska – A. Robok 6:4, 6:1; (2) Zagórska – Sobiecka.

Druga runda: Czarnik – Sobaszkiewicz 6:4, 6:2; Kołat – Kos 6:1, 6:0; Brózda – D. Robok 6:0, 6:0; Wysoczańska – Rynkiewicz 7:6 (9), 6:3; Stanisz – Król 7:5, 6:3; Nowicka – M. Lewandowska 3:6, 7:6 (1), 6:2; Fręch – Przybylska 6:0, 6:3; Zagórska – Dobrowolska 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Czarnik – Kołat 6:3, 6:1; Brózda – Wysoczańska 6:0, 6:1; Nowicka – Stanisz 6:3, 6:3; Zagórska – Fręch 6:1, 6:3.

Półfinały: Brózda – Czarnik 3:6, 6:4, 6:3; Zagórska – Nowicka 6:0, 2:0 i krecz Bogny.

Finał: Zagórska – Brózda 4:6, 6:3, 6:2.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Panfil – Dom. Kinastowski 6:0, 6:0; Kaleta – Borkowski 7:6 (7), 6:0; Kac. Mularczyk – Tokarz 6:0, 6:2; Bujdo – (8) Kocyła 6:4, 6:4; (3) W. Lutkowski – Oleksy 7:6 (4), 6:2; Majchrowicz – Konieczny 6:1, 4:6, 6:3; Szmigiel – Dończyk 7:6 (3), 6:1; (7) Szmyrgała – Filipek 6:0, 7:6 (2); (8) Ciaś – Stach 6:0, 6:3; Sołtyka – Walków 4:6, 6:3, 1:0 i krecz Szymona; Kon. Mularczyk – Janik 6:1, 6:2; (3) Gadomski – Jędruszczak 7:5, 5:7, 6:4; (5) Pokrywka – Dzudzewicz 6:2, 6:2; Wojnar – Brandys 6:1, 1:6, 6:3; Gryńkowski – Kazanowski 6:3, 6:2; Mach – (2) Kapaś 1:6, 6:1, 6:3.

Druga runda: Panfil – Kaleta 6:0, 4:6, 6:2; Bujdo – Kac. Mularczyk 4:6, 7:6 (1), 6:4; W. Lutkowski – Majchrowicz 3:6, 6:1, 6:4; Szmyrgała – Szmigiel 6:3, 7:6 (3); Ciaś – Sołtyka 6:1, 6:1; Gadomski – Kon. Mularczyk 6:4, 6:7 (5), 6:4; Pokrywka – Wojnar 7:5, 7:5; Mach – Gryńkowski 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Panfil – Bujdo 6:4, 6:3; W. Lutkowski – Szmyrgała 7:5, 2:6, 7:5; Gadomski – Ciaś 7:6 (5), 6:3; Pokrywka – Mach 6:3, 6:3.

Półfinały: Panfil – W. Lutkowski 6:1, 7:5; Gadomski – Pokrywka 6:1, 7:5.

Finał: Panfil – Gadomski 2:6, 6:3, 2:1 i krecz Piotra (kontuzja kolana).

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Sobaszkiewicz/Zagórska – bye; Lewińska/Stanisz – Przybylska/Rynkiewicz 6:2, 6:7 (5), 10:5; (4) Mikołajczuk/Nowicka – bye; Kapustka/Siwert – Dembek/Kos 6:1, 6:2; Borgman/Król – Beleć/Gzik 6:1, 6:1; (3) Dobrowolska/Kozel – bye; M. Lewandowska/Stencel – Magusiak/Sasim 6:3, 7:6 (1); (2) Brózda/Kołat – bye.

Ćwierćfinały: Sobaszkiewicz/Zagórska – Lewińska/Stanisz 6:0, 6:2; Mikołajczuk/Nowicka – Kapustka/Siwert 7:6 (4), 6:3; Dobrowolska/Kozel – Borgman/Król 4:6, 6:2, 10:8; Brózda/Kołat – M. Lewandowska/Stencel 6:1, 6:2.

Półfinały: Sobaszkiewicz/Zagórska – Mikołajczuk/Nowicka walkower; Brózda/Kołat – Dobrowolska/Kozel 6:2, 6:4.

Finał: Sobaszkiewicz/Zagórska – Brózda/Kołat 6:7 (7), 6:1, 10:7.

DEBEL MĘŻCZYZN:

Pierwsza runda: (1) Kapaś/Panfil – Mach/Piter 6:1, 6:3; Dąbrowski/Majchrowicz – Filipek/Wojnar 6:3, 6:4; (3) Charpantidis/Pokrywka – Mularczyk/Mularczyk 6:2, 7:5; Konieczny/Stefaniak – Borowy/Szóstak 6:3, 6:3; Bujdo/Szmigiel – Tarasewicz/Tokarz 7:6 (6), 6:4; (4) Janik/Jędruszczak – Kazanowski/Oleksy 6:2, 6:3; Ciaś/W. Lutkowski – Brandys/Gadomski 6:7 (4), 7:5, 10:6; (2) Kocyła/Szmyrgała – B. Terczyński/M. Terczyński 7:6 (4), 3:6, 11:9.

Ćwierćfinały: Kapaś/Panfil – Dąbrowski/Majchrowicz 6:4, 6:0; Charpantidis/Pokrywka – Konieczny/Stefaniak 6:1, 6:3; Bujdo/Szmigiel – Janik/Jędruszczak 6:2, 6:3; Kocyła/Szmyrgała – Ciaś/W. Lutkowski.

Półfinały: Kapaś/Panfil – Charpantidis/Pokrywka 6:4, 6:4; Bujdo/Szmigiel – Kocyła/Szmyrgała 6:2, 6:2.

Finał: Kapaś/Panfil – Bujdo/Szmigiel 6:4, 6:4.

MIKST

Pierwsza runda: (1) Kołat/Pokrywka – Dobrowolska/W. Lutkowski 1:6, 6:2, 10:9; Stencel/Tokarz – Gzik/Ziembikiewicz 6:0, 6:2; Nowicka/Piter – Mikołajczuk/Dzudzewicz 7:5, 3:6, 10:3; (2) Kozel/Janik – M. Lewandowska/Tarasewicz 6:4, 6:2.

Półfinały: Kołat/Pokrywka – Stencel/Tokarz 6:1, 6:4; Kozel/Janik – Nowicka/Piter walkower.

Finał: Kołat/Pokrywka – Kozel/Janik 6:1, 6:3.


ELIMINACJE KOBIET

Pierwsza runda: Wysoczańska – Magusiak 6:1, 7:6 (4); Sasim – Beleć 6:0, 6:0; Stanisz – Dyba 6:0, 6:0. Awans bez gry uzyskały: Kos, Lewińska, Kapustka, Kusz i Dembek.

ELIMINACJE MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Drzewiecki – Wodniak 4:6, 6:3, 6:2; Sarysz – Pyla 6:3, 6:0; Zawisza – Matelski 6:2, 6:2.

Druga runda: Kazanowski – Drzewiecki 6:4, 6:4; Brandys – Stefaniak 6:1, 6:1; Filipek – Chojnowski 6:2, 6:2; Ronduda – Lamczyk 6:1, 6:0; Mach – Sarysz 6:1, 6:1; P. Lutkowski – Szóstak 3:6, 6:3, 6:4; Tokarz – Ziembikiewicz 6:2, 6:0; A. Andrzejczuk – Daw. Kinastowski 6:2, 4:6, 6:2; Nispoń – Stelmaszak 7:5, 6:4; Dzudzewicz – Gałązka 6:1, 7:5; Terczyński – Tarasewicz 6:2, 7:5; Borkowski – Bodziony 6:1, 6:0; Dom. Kinastowski – Kroczek 7:6 (3), 6:2; Borowy – F. Zbroja 6:1, 6:0; Piter – Zawisza 6:7 (5), 6:0, 6:4; Kaleta – Jerzy 6:4, 6:4.

Trzecia runda: Brandys – Kazanowski 5:7, 6:4, 6:3; Filipek – Ronduda 6:3, 6:2; Mach – P. Lutkowski 6:1, 6:3; Tokarz – A. Andrzejczuk 6:2, 6:3; Dzudzewicz – Nispoń 6:3, 6:7 (3), 7:6 (5); Borkowski – Terczyński 6:4, 6:1; Dom. Kinastowski – Borowy 6:3, 6:3; Kaleta – Piter 6:0, 4:0 i krecz Kuby.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności