Polski Tenis

WYNIKI

QUIMPER - eliminacje: Żuk - Kamke 6:1, 6:4; Lamasine - Copil 6:3, 6:4; Cornut-Chauvinc - Guinard 6:2, 6:4.

Następne krajowe czempionaty

przez maka

W niedzielę w Sopocie rozpoczynają się mistrzostwa Polski juniorów. Od poniedziałku w Poznaniu o medale MP walczyć będą młodzieżowcy.

Dziwić może decyzja władz PZT, iż krajowe czempionaty do lat 18 i 21 ponownie odbędą się w tym samym terminie. Część zawodników z powodzeniem mogłaby wystąpić w obydwu imprezach.

Klaudia faworytką

Znacznie słabsza jest obsada sopockich mistrzostw. W turnieju juniorek faworytką będzie Klaudia Gawlik. Ponadto wystąpią m.in. Katarzyna Kaleta, Sylwia Mikołajczuk, Paulina Czarnik, Bogna Nowicka, Barbara Pietrkiewicz czy Natalia Kozel.

W gronie chłopców powinno być dużo ciekawiej. Zagrać bowiem mają m.in. Wojciech i Piotr Lutkowscy, Krzysztof Bartosiewicz, Patryk Janik, Maciej Romanowicz, Antoni Orliński, Mikołaj Jędruszczak, Patryk Pydyszewski czy Marcin Hołowiński.

Kasia czy Magda?

Kibice w Wielkopolsce ostrzą sobie zęby na turniej kobiecy młodzieżowych mistrzostw Polski. Na kortach poznańskiego AZS wystąpią bowiem Katarzyna Piter (na zdjęciu) i Magda Linette. Obydwie są ostatnio w znakomitej dyspozycji.

Szyki im popsuć może Barbara Sobaszkiewicz. Ponadto zaprezentują się m.in. Sylwia Zagórska, Sonia Klamczyńska i Joanna Szymczyk. Na liście zgłoszeń figurują zaledwie 22 nazwiska.

Będą niespodzianki?

Trudniej wskazać kandydatów do złotego medalu w zmaganiach panów. Teoretycznie faworytami powinni być Andriej Kapaś, Mateusz Szmigiel i Piotr Gadomski, lecz ostatnio nie zachwycają dobrą formą.

Ponadto zaprezentują się m.in. Hubert Gąsiorek, Rafał Gozdur, Bartosz Sawicki, Maciej Smoła czy Mateusz Moj.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności