Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; J. Thompson - Paire 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5); eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martinez 3:6, 6:3, 6:4; Popyrin - Hanfmann 3:6, 7:5, 6:4; Fabbiano - J. Sousa 7:5, 6:4; MARBELLA ATP 250: Carreno Busta - Munar 6:1, 2:6, 6:4; CAGLIARI ATP 250: Sonego - Djere 2:6, 7:6 (5), 6:4; CHARLESTON WTA 500: V. Kudermetova - Kovinic 6:4, 6:2; BOGOTA WTA 250: Osorio Serrano - Zidansek 5:7, 6:3, 6:4.

Opalenica Cup 2014 – zwycięstwo Świątek i Michalskiego

przez maka

W Wielkopolsce odbył się turniej Tennis Europe młodzików Opalenica Cup 2014.

W zawodach kategorii trzeciej walczyli praktycznie wszyscy najlepsi polscy tenisiści do lat 14 – poza Julią Oczachowską (wybrała imprezę kat. 1 w Czechach).

W Opalenicy pojawili się więc m.in. Anna Hertel, Wiktoria Rutkowska, Emma Zakordoniec, Iga Świątek, Iza Kunat, Daniel Michalski, Tomasz Dudek, Wojciech Marek czy Karol Paluch.

Przez eliminacje przebiły się już Marta Zając, Zuzanna Kostuj, Martyna Kubka i Adrianna Łosiak (jako lucky loser).

SINGIEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Hertel – Okopniak 6:3, 6:1; Krupenina – Podbioł 7:5, 6:4; Demirbaga – Łosiak 6:1, 6:1; (6) Prisacariu – Zając 6:0, 6:0; (4) Zakordoniec – Aleksandrowicz 6:3, 6:3; Kunat – Diachenko 6:3, 6:4; Bednarczyk – Wirges walkower; (7) Stara – Falkowska 6:0, 6:1; (8) Chwalińska – Zharikova 6:3, 6:1; Kostuj – Pushnova 6:0, 6:0; W. Pociej – Krafczyk 7:5, 6:1; (3) I. Świątek – K. Wiśniewska 6:0, 6:0; (5) Rutkowska – Vlasova 6:4, 7:5; Rogozińska-Dzik – Janssen 6:4, 6:3; Sayenko – Górecka 6:2, 6:1; (2) Drabkova – Mar. Kubka 6:3, 6:1.

Druga runda: Hertel – Krupenina walkower; Prisacariu – Demirmaga 6:0, 6:0; Zakordoniec – Kunat 7:5, 6:0; Stara – Bednarczyk 6:1, 6:7 (4), 6:1; Chwalińska – Kostuj 6:0, 6:1; I. Świątek – W. Pociej 6:0, 6:1; Rutkowska – Rogozińska-Dzik 6:4, 7:5; Drabkova – Sayenko 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Prisacariu – Hertel 6:3, 7:5; Stara – Zakordoniec 3:6, 6:2, 6:3; I. Świątek – Chwalińska 6:1, 6:4; Drabkova – Rutkowska 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Półfinały: Prisacariu – Stara 6:2, 6:4; I. Świątek – Drabkova 6:4, 6:1.

Finał: I. Świątek – Prisacariu 7:5, 6:0.

SINGIEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) D. Michalski – Kugel 6:0, 6:1; M. Adamek – Weightman 6:4 6:1; Stodder – Niełacny 6:2, 6:3; (6) Zaytsev – Ziomber 5:7, 6:3, 6:4; Kwiatkowski – (4) Dica 7:5, 6:0; M. Matuszewski – Daffner 3:6, 6:1, 6:0; Kreidler – M. Pawlicki 6:0, 6:0; (7) Paluch – Vejnovic 6:7 (4), 7:6 (5), 6:2; (5) Banczi – Galus 6:1, 6:0; Piekarek – Riegraf 6:0, 6:2; Fleischhauer – Konopko 6:1, 7:5; (3) Marek – Kolasiński 7:6 (3), 4:6, 7:6 (5); (8) Huetten – K. Barański 6:0, 6:0; Godek – Vladu 6:0, 6:1; Bovy – Kuczyński 6:0, 6:1; (2) T. Dudek – Mundt 6:3, 6:0.

Druga runda: D. Michalski – M. Adamek 6:1, 6:0; Zaytsev – Stodder 6:3, 7:5; Kwiatkowski – M. Matuszewski 6:3, 6:1; Paluch – Kreidler walkower (uraz Niemca); Banczi – Piekarek 6:0, 6:1; Marek – Fleischhauer 6:2, 6:2; Godek – Huetten 3:6, 6:4, 7:6 (3); T. Dudek – Bovy 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: D. Michalski – Zaytsev 6:2, 6:1; Paluch – Kwiatkowski 6:1, 7:5; Banczi – Marek 7:6 (3), 2:6, 6:3; T. Dudek – Godek 6:4, 6:0.

Półfinały: D. Michalski – Paluch 6:2, 6:0; Banczi – T. Dudek 7:6 (5), 6:0.

Finał: D. Michalski – T. Dudek 6:3, 6:7 (4), 6:2.


DEBEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Hertel/Rutkowska – bye; Aleksandrowicz/Kostuj – Krupenina/Pushnova walkower; (4) Bednarczyk/Zakordoniec – bye; Kunat/K. Wiśniewska – Górecka/Navahrodskaya 6:0, 6:2; Janssen/Prisacariu – Krygier/Zajać 6:0, 6:0; (3) Chwalińska /I. Świątek – bye; Kubka/Pawlak – Pociej/Podbioł 7:6 (5), 4:6, 10:8; (2) Drabkova/Stara – bye.

Ćwierćfinały: Hertel/Rutkowska – Aleksandrowicz/Kostuj 7:5, 6:2; Bednarczyk/Zakordoniec – Kunat/K. Wiśniewska 6:4, 6:2; Chwalińska/I. Świątek – Janssen/Prisacariu 6:4, 6:3; Drabkova/Stara – Kubka/Pawlak 6:1, 6:3.

Półfinały: Hertel/Rutkowska – Bednarczyk/Zakordoniec walkower; Drabkova/Stara – Chwalińska/I. Świątek 6:2, 6:4.

Finał: Drabkova/Stara – Hertel/Rutkowska walkower.

DEBEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Marek/D. Michalski – bye; Godek/Piekarek – Fleischnauer/Kugel – 6:3, 7:6 (4); (3) Dica/Zaytsev – bye; Barański/Kwiatkowski – Cieśla/Konopko 6:3, 2:6, 10:4; Bovy/M. Pawlicki – M.Matuszewski/Niełacny – 2:6, 6:4, 10:8; (4) Banczi/Huetten – Kolasińki/Ziomber 6:3, 6:1; Galus/Skutella – Perlitz Vladi/Weightman 6:4, 3:6, 10:5; (2) T. Dudek/Paluch – bye.

Ćwierćfinały: Marek/D. Michalski – Godek/Piekarek 1:6, 6:1, 10:5; Dica/Zaytsev – Barański/Kwiatkowski walkower; Banczi/Huetten – Bovy/M. Pawlicki 6:4, 6:4; T. Dudek/Paluch – Galus/Skutella walkower.

Półfinały: Marek/D. Michalski – Dica/Zaytsev 6:0, 6:1; Banczi/Huetten – T. Dudek/Paluch 4:6, 6:4, 13:11.

Finał: Marek/D. Michalski – Banczi/Huetten 6:2, 6:4.


ELIMINACJE MŁODZICZEK

Pierwsza runda: Krafczyk – bye; Demirbaga – bye; Zając – Krygier 6:1, 6:3; Janssen – Pawlak 4:6, 6:2, 6:2; Kostuj – Gała 7:6 (2), 6:4; Wirges – Navahrodskaya 6:0, 6:0; Mar. Kubka – Łosiak 6:1, 6:0; Sayenko – Dueffert 2:6, 6:2, 6:4.

ELIMINACJE MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: Streimikis – Olech 6:3, 6:3; Gelbke – Szpejankowski 6:0, 6:4; Vejnovic – Cieśla 6:1, 6:3; Endom – Bańkowski 6:4, 6:4; Kugel – Esteves 6:3, 6:3; Medvedevas – Marciniak 6:4, 6:3.

Druga runda: Mundt – Ilnytskyy 6:3, 6:1; Fleischhauer – Skutella 7:6 (2), 3:6, 7:6 (3); Daffner – Streimikis 6:2, 6:1; Perlitz Vladu – Gelbke 6:2, 6:2; Vejnovic – Riegraf 6:2, 6:3; Kreidler – Endom 6:4, 6:2; Kugel – Wetoszka 2:6, 7:5, 6:3; Medvedevas 6:0, 6:1.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności