Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Świątek - Tomljanovic 6:1, 6:2; Pegula - Muhammad 6:2, 7:5; Riske-Amritraj - Ostapenko 7:6 (2), 0:6, 7:5; Gauff - Rybakina 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3); Pliskova - Anisimova 6:1, 6:1; Giorgi - Mertens 6:3, 7:5; MONTREAL ATP 1000: Ruud - Molcan 7:6 (3), 6:3; Carreno Busta - Rune 6:0, 6:3; Bautista Agut - Brooksby 7:5, 6:1; T. Paul - Alcaraz 6:7 (4), 7:6 (7), 6:3; CONCORD WTA 125: Townsend - Bonaventure 6:1, 4:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Ostra rywalizacja o Masters

Rozpoczęły się duże turnieje w Walencji i Bazylei. Polacy wystąpią w nich tylko w zawodach deblowych.

Szczęście nie dopisało tym razem Łukaszowi Kubotowi, który był pierwszym oczekujacym na start w obydwu imprezach.

Walencja

W Hiszpanii w Valencia Open (korty twarde w hali, 1,34 mln €) walczyć będą m.in. Andy Murray, Robin Soderling, Fernando Verdasco czy David Ferrer.

Pierwsza runda singla: (1) Murray – F. Lopez; Monaco – Bautista-Agut; Tursunov – Andujar; (7) Tsonga – Paire; (3) Verdasco – Russell; Simon – Stakhovsky; Chela – Kohlschreiber; (6) Davydenko – J. Marti; (5) Jużny – P. Cuevas; Hanescu – Starace; Clement – Gabashvili; (4) Ferrer – Garcia-Lopez; (8) Monfils – Schwank; Wawrinka – Seppi; Almagro – Gimeno-Traver; (2) Soderling – Montanes.

Z gry w eliminacjach zrezygnowali Kubot (w sobotę walczył o finał debla w Wiedniu) i Michał Przysiężny (treningi przed kolejnym startami).

Pierwsza runda eliminacji: M. Granollers – Marrero 6:2, 6:2; Gabashvili – Safwat 6:1, 6:1; P. Cuevas – Raonic 1:6, 6:4, 7:5; Ramos-Vinolas – J. Pospisil 6:4, 6:4; Paire – Falla 6:2, 6:4; Navarro – Gil 3:6, 6:4, 7:6 (4); Russell – Niland 7:6 (5), 2:6, 6:2; Zverev – M. Giner 4:6, 6:1, 6:0.


Bazylea

Niezwykle mocna obsadę ma także Swiss Indoors Basel (korty twarde w hali, 1,75 mln €). Wystąpią w nim m.in. Roger Federer, Novak Djoković, Andy Roddick czy Tomas Berdych.

Pierwsza runda singla: (1) Federer – Dolgopolov; Tipsarevic – Istomin; Stepanek – de Bakker; (5) J. Melzer – Giraldo; (4) Roddick – Querrey; Malisse – Golubev; Nalbandian – Hajek; (6) Cilic – Chiudinelli; (7) Ljubicic – Fl. Mayer; Troicki – Berrer; Gasquet – Y-H Lu; (3) Berdych – Kamke; (8) Isner – Llodra; Hasse – Bohli; Brands – j. Nieminen; (2) N. Djokovic – Gulbis.

Pierwsza runda eliminacji: J. Nieminen – Sadecky 6:4, 6:2; Guez – Lacko 6:4, 6:1; Haase – Lammer 6:2, 6:3; Mathieu – Valent 6:1, 6:4; Kamke – Recouderc 6:2, 6:2; Hajek – Bossel 6:2, 7:5; Brands – Reister 7:5, 6:4; K. Beck – Millot 6:1, 6:2.

Kategoria: