STUTTGART WTA 500: Rybakina - Kostyuk 6:2, 6:2; Chan/V. Kudermetova - Eikeri/Neel 4:6, 6:3, 10:2; ROUEN WTA 250: Stephens - Linette 6:1, 2:6, 6:2; OEIRAS WTA 125: Lamens - Tauson 6:4, 5:7, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - S. Tsitsipas 7:5, 6:3; M. Gonzalez/Molteni - Nys/J. Zieliński 4:6, 6:4, 11:9; MONACHIUM ATP 250: Struff - Fritz 7:5, 6:3; Bhambri/Olivetti - Mies/Struff 7:6 (6), 7:6 (5); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Navone 6:4, 7:5; Doumbia/Reboul - Heliovaara/Patten 6:3, 7:5.

Piter i Mladenovic zwyciężyły w deblu

Katarzyna Piter przegrała z Eriką Zanchettą walkę o ćwierćfinał turnieju w Padwie.

Piter644
Zanchetta466

Piter zdobyła cztery pierwsze gemy w meczu (4:0). Zanchetta odrobiła stratę dwóch breaków (4:4).

Kasia przełamała złą passę. W kluczowym momencie odebrała serwis rywalce. Wygrała pierwszą partię (6:4).

Drugiego seta zawodniczki rozpoczęły od utrzymania podania (1:1), ale następnie Kasia dała się dwukrotnie przełamać (1:4).

Polka powoli odrabia straty (3:4), choć rywalka miała już breakpointa. Choć Kasi udało się wyrównać stan gemów w drugim secie (4:4), to przeciwniczka ponownie ją przełamała (4:5).

Poznanianka obroniła piłkę setową, ale kolejnej szansy Erika już nie zmarnowała (4:6).

Piter dała się przełamać w trzecim gemie decydującej partii (1:2). Szybko wywalczyła rebreaka (2:2).

W szóstym gemie po raz drugi przełamała Włoszkę (4:2), aby natychmiast stracić przewagę breaka (4:3).

Polka została przełamana po raz trzeci (4:5). Przy pierwszej piłce meczowej przegrała seta (4:6) i całe spotkanie.

Włoszka jest dwa lata starsza od Polki. Zajmuje 634 miejsce w rankingu.

W grze podwójnej Kasia i Francuzka Kristina Mladenovic kontynuują wspólne starty. W niedzielę grały w finale halowego turnieju WTA w Kopenhadze. W Padwie są rozstawione z jedynką.

Wygrały z Włoszkami Martiną Caciotti i Marią Masini 6:1, 6:2, Kolumbijką Karen Castiblanco i Wenezuelką Adrianą Perez 4:6, 6:0, 10:2 oraz z Brazylijkami Fernandą Hermenegildo i Telianą Pereirą 6:2, 6:1.

W finale pokonały Ukrainkę Irinę Buryachok i Węgierkę Reka-Lucę Jani 6:4, 6:3.