MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

PKO BP Katowice Open – w finale Linette zagra z Birnerovą

W PKO Bank Polski Katowice Open poznamy dziś zwyciężczynię.

Na niedzielę, z powodu kłopotów z pogodą, przełożono spotkania półfinałowe. Finał odbędzie się o godz. 14.

Magda Linette wygrała w półfinale z Gruzinką Oksaną Kałasznikovą, turniejową jedynką (189 w rankingu WTA).

Linette66
Kałasznikova13

Pierwszego seta Magda wygrała 6:1. Polka dominowała na korcie, pozwoliła rywalce na wygranie zaledwie jednego gema.

W drugim poznanianka prowadzi z przewagą breaka (2:1). Utrzymała serwis (3:1). Rywalka odrobiła stratę i doprowadziła do wyrównania stanu seta (3:3).

Kolejne trzy gemy powędrowały na konto Madzi, która zwyciężyła w drugiej partii (6:3) i zarazem w całym meczu. Zdobyła już w Katowicach 34 punkty.

Dla 18-latki z Poznania jest to piąty finał w tym roku. Z czterech, w których walczyła, trzy zakończyła zwycięsko. Triumfowała w Szczecinie, Hechingen i Versmold.

W drugim pojedynku Czeszka Eva Birnerova (193) pokonała Ukrainkę Oksanę Lyubtsovą (265).