Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

Plany Jerzego Janowicza

Jerzy Janowicz jest od dziś 198. tenisistą rankingu ATP.

19-letni Polak zwyciężył w niedzielę w challengerze we francuskim Saint Remy. W finale pokonała Edouarda Roger-Vasselin.

W grze o tytuł obronił trzy piłki meczowe. Nie zdołał przełamać rywala, a mimo to sięgnął po zwycięstwo. Zaprezentował znakomitą odporność psychiczną w najważniejszych momentach.

Operacja Ryga

Dziś Jerzyk wrócił do Polski. Nie ma czasu na świętowanie sukcesu. Spotka się z rodzicami, przepakuje się i już jutro leci do Rygi.

Będzie przygotowywał się do meczu Polaków z Łotyszami w Pucharze Davisa. Stawką spotkania jest utrzymanie się w Grupie I Euro-Afrykańskiej.

Jurka czeka w piątek ciężki pojedynek z Ernestsem Gulbisem, 25 zawodnikiem na świecie. W niedzielę stoczy zapewne pojedynek z Andisem Juską lub Karlisem Lejnieksem.

Obok Janowicza w naszej kadrze znależli się Michał Przysiężny (pierwszy singlista), Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg (para deblowa).

Zasłużony odpoczynek

Po powrocie z Łotwy i bardzo intensywnym okresie startów, łodzianina czeka odpoczynek od tenisa – dwutygodniowe wakacje.

W tym czasie w Europie na kortach twardych nie odbywają się praktycznie żadne turnieje, dlatego też wykorzysta ten okres na regenerację sił.

Do treningów ma wrócić na początku pażdziernika. Wstępnie planował udział w dwóch halowych futuresach na Białorusi.

Będą zmiany?

Sukces w Saint Remy i spory awans w rankingu, być może spowoduje zmiany w kalendarzu startów. O tym jednak zadecyduje Kim Tiilikainen, trener Polaka.

Jest bowiem spora szansa, że Jerzyk zakwalifikuje się do halowych challengerów w szczęśliwej dla siebie Francji – w Rennes (11-17 pażdziernika) i Orleanie (18-24 pażdziernika).

W listopadzie realne są występy w challengerach w Eckental, Aachen i Bratysławie.

Kategoria: