Polski Tenis

WYNIKI

JASSY WTA 125: Chwalińska - Herdzelas 6:2, 6:1; Masarova - Tjandramulia 6:0, 6:0; Ormaechea - Tanasie 7:5, 6:3; Gorgodze - Burel 7:5, 6:0; Zakharova - Prisacariu 6:0, 6:3; Mladenovic - Lukas 2:6, 7:6 (5), 6:3; Astakhova - Bara 6:3, 6:3; Jani - Szabo 6:1, 6:2; P. Udvardy - Papamichail 6:3, 7:5; Cadantu-Ignatik - Vikhlyantseva 6:4, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Plany startowe Polaków

Bardzo pracowitą jesień będą mieli trzej czołowi polscy tenisiści: Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Jerzy Janowicz.

Czas na Azję

Od 2 pażdziernika Łukasz i Michał zamierzają rywalizować w Pekinie. Kubot jest siódmym rezerwowym. Ma więc małą szansę, że nie będzie musiał zmagać się z rywalami w kwalifikacjach. Obydwaj Polacy zgłosili się jednak do turnieju eliminacyjnego.

Na zakończenie startów w Azji, powalczą w Shanghai ATP Masters. Tam czeka ich występ w kwalifikacjach.

W grze podwójnej w obydwu turniejach w Chinach zagrają Kubot z Oliverem Marachem i Fryta z Matką.

Powrót do Europy

Gdy Ołówek i Luki będzie rywalizować w Szanghaju, Jerzy Janowicz planuje wystąpić w halowym challengerze w Rennes. Pomimo awansu w rankingu jest tam dopiero ósmym rezerwowym.

Nie zdecydował się na grę w Taszkiencie, gdzie miałby pewny start w turnieju głównym. Zgłosił sie także do futuresa w Mińsku.

Od 18 pażdziernika – Kubot będzie przebywał w Szwecji. Wystąpi w turnieju w Sztokholmie. Przysiężny jest siódmym rezerwowym imprez w Moskwie i stolicy Szwecji.

Tydzień póżniej – Łukasz wybierze się do Wiednia, a Michał do Sankt Petersburga. Tym razem obaj znajdą swoje nazwiska w drabince głównej.

W następnym tygodniu obydwaj planują walczyć w eliminacjach dużych zawodów w Bazylei lub Walencji.

Kategoria: