Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Kawa - Iliev 6:4, 6:2; Tauson - Jimenez Kasintseva 6:2, 6:4; Cornet - Parrizas Diaz 6:1, 2:6, 6:1; E. Andreeva - Naef 2:6, 6:4, 6:4; Watson - Charaeva 6:2, 6:1; BUENOS AIRES WTA 125: Mandlik - Loeb 6:0, 7:5; Hercog - Strakhova 6:1, 1:6, 6:3; Pigossi - Perrin 6:2, 6:3; Parry - Estable 6:3, 6:3; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Stricker - Nardi 4:1, 4:1, 4:2; Fils - Cobolli 4:1, 4:2, 4:2; Shelbayh - Michelsen 4:2, 1:4, 4:0, 4:0.
Polska Liga Tenisa

Plany startowe Polaków

Bardzo pracowitą jesień będą mieli trzej czołowi polscy tenisiści: Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Jerzy Janowicz.

Czas na Azję

Od 2 pażdziernika Łukasz i Michał zamierzają rywalizować w Pekinie. Kubot jest siódmym rezerwowym. Ma więc małą szansę, że nie będzie musiał zmagać się z rywalami w kwalifikacjach. Obydwaj Polacy zgłosili się jednak do turnieju eliminacyjnego.

Na zakończenie startów w Azji, powalczą w Shanghai ATP Masters. Tam czeka ich występ w kwalifikacjach.

W grze podwójnej w obydwu turniejach w Chinach zagrają Kubot z Oliverem Marachem i Fryta z Matką.

Powrót do Europy

Gdy Ołówek i Luki będzie rywalizować w Szanghaju, Jerzy Janowicz planuje wystąpić w halowym challengerze w Rennes. Pomimo awansu w rankingu jest tam dopiero ósmym rezerwowym.

Nie zdecydował się na grę w Taszkiencie, gdzie miałby pewny start w turnieju głównym. Zgłosił sie także do futuresa w Mińsku.

Od 18 pażdziernika – Kubot będzie przebywał w Szwecji. Wystąpi w turnieju w Sztokholmie. Przysiężny jest siódmym rezerwowym imprez w Moskwie i stolicy Szwecji.

Tydzień póżniej – Łukasz wybierze się do Wiednia, a Michał do Sankt Petersburga. Tym razem obaj znajdą swoje nazwiska w drabince głównej.

W następnym tygodniu obydwaj planują walczyć w eliminacjach dużych zawodów w Bazylei lub Walencji.

Kategoria: