MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Polacy triumfują w Rzymie!

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk wygrali pojedynek finałowy challengera w Rzymie z Jeffem Coetzee i Jesse Wittenem 6:4, 7:6 (4).

Wygrana we Włoszech powinna pozwolić Polakom na awans do czołowej setki rankingu deblistów.

W pierwszym secie rywale w drugim gemie wykorzystali breakpointa i prowadzili już (0:3). Polacy wygrali swój serwis, w kolejnym gemie odrobili stratę (2:3). Biało-czerwoni zdobywają kolejne dwa gemy, przełamując po raz drugi przeciwników wychodzą na prowadzenie (4:3). Tomek i Mateusz zwyciężyli w tej partii 6:4, wykorzystując pierwszego z trzech setboli.

Polacy świetnie rozpoczęli drugiego seta. Wywalczyli breaka (1:0). Błyskawicznie nastąpiło przełamanie powrotne (1:1). Obie pary utrzymywały swoje serwisy do stanu (2:2). Nasz debel po raz drugi przełamał rywali (3:2). W swoim gemie obronili breakpointa i utrzymali przewagę (4:2). Zawodnicy wygrywali swoje serwisy (5:4). Biało-czerwoni serwowali na seta i mecz. Ale rywale doprowadzili do równowagi (5:5).

W drugiej partii (6:6), o losach seta rozstrzygnął tie-break. Polacy prowadzili 4:2, 6:3. Wykorzystali drugą z trzech piłek meczowych (7:4). Tomek i Mateusz wygrywają w drugiej partii 7:6.

…………………………………

Świetnym specjalistą od gry podwójnej jest Coetzee (80 miejsce). 32-letni zawodnik z RPA jeszcze 1,5 roku temu był 12 deblistą świata. Triumfował w 6 turniejach: Tokio 2002, Amersfoort 2002, Adelajda 2003 (wszystkie z Chrisem Haggardem), Auckland 2007, Hertogenbosch 2007 (oba z Rogierem Wassenem), Estoril 2008 (z Wesleyem Moodie). Był ponadto w 10 finałach.

Małe dokonania w deblu (356) ma 27-letni Amerykanin, który jest typowym singlistą (171). W tym roku zwyciężył w challengerze w Neapolu (wraz z Dustinem Brownem).