Polski Tenis

WYNIKI

WASZYNGTON ATP 500: M. Ymer - Ruusuvuori 6:3, 6:7 (3), 6:4; Nishioka - Khachanov 7:6 (2), 7:6 (1); WASZYNGTON WTA 250: Samsonova - Tomljanovic 4:6, 6:3, 6:2; JASSY WTA 125: A. Bogdan - Zakharova 6:1, 6:2; Mladenovic - Cadantu-Ignatik 7:5, 6:3; Gorgoddze - Podoroska 6:4, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Polacy w futuresach

Polacy walczą o punkty w turniejach w Belgii, Słowacji, Hiszpanii i USA.

Rebecq

Aleksandra Grela (1227. w rankingu WTA) zgłosiła się do eliminacji futuresa w Belgii (korty ziemne, 10 tys. $). Rozstawiona z siódemką w pierwszej rundzie ma wolny los.

W drugiej wygrała z Francuzką Rachel Girard (br) 6:4, 6:1. w meczu o awans pokonała Niemkę Soraę Moradian (br) 7:6, 6:0.

Piestany

Liczna grupa polskich zawodników zdecydowała się na start w imprezie na Słowacji (korty ziemne, 10 tys. $).

Faworytami zawodów są Marcin Gawron (262. w rankingu ATP) oraz Adam Chadaj (639). Marcin powinien być rozstawiony z jedynką, a Adam z trójką.

W kwalifikacjach powalczą: Mateusz Szmigiel (1857), Dawid Piątkowski, Mateusz Moj, Jakub Jastrzębski, Marek Mrozek, Przemysław Filipek, Bartosz Wojnar (wszyscy br).

Jastrzębski wygrał z Czechem Michalem Kozelskim (br) 2:6, 6:4, 6:0, Szmigiel z Mrozkiem 6:0, 6:2, Piątkowski przegrał z Niemcem Lukasem Ollertem (br) 0:6, 2:6, Moj z Holendrem Lennertem Van der Lindenem (1796) 0:6, 4:6, Filipek z Czechem Janem Lostakiem (br) 2:6 3:6, a Wojnar z Austriakiem Maxi Pongratzem (br) 2:6, 3:6.

W drugej rundzie Kuba przegrał z Czechem Robinem Bulantem (br) 6:3, 4:6, 5:7, a Mateusz ze Słowakiem Michalem Milko (br) 4:6, 2:6.

Decatur

W eliminacjach futuresa w Illinois (korty twarde, 10 tys. $) walczył Bartosz Jóżwiak (br). Przegrał z Tariqiem Ismailem (br) z Zimbabwe 2:6, 3:6.

Xativa

Dziką kartę do kwalifikacji zawodów w Hiszpanii (korty ziemne, 10 tys. $) otrzymał Marcin Bukowski (br).

W pierwszej rundzie wygrał z 16-letnim Hiszpanem Antonio Ayalą Hernandezem (br) 7:6 (7), 6:2, ale w drugiej uległ Rosjaninowi Kirillowi Dmitrievovi (1485) 2:6, 4:6.

Kategoria: