Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Polki walczą o punkty

Biało-czerwone grają we Francji, Czechach, Holandii i Węgrzech.

Marsylia

Patrycja Sanduska (580 w rankingu WTA) zgłosiła się do eliminacji challengera w Francji (korty ziemne, 100 tys. $).

Wygrała z Francuzką Florą Birnbaum (br) 6:4, 6:4, ale przegrała z jej rodaczką Jessicą Ginier (621) 3:6, 3:6.

Zlin

Duża grupa polskich zawodniczek zdecydowała się na rywalizację w turnieju w czeskim Zlinie (korty ziemne, 50 tys. $).

Pewne miejsce w drabince głównej ma Magda Linette (180). Poznanianka powinna być rozstawiona z piątką.

W kwalifikacjach zagrały: Paula Kania (408), Barbara Sobaszkiewicz (508) i Katarzyna Kawa (606).

Kasia wygrała z Czeszką Veroniką Kolarovą (1050) 6:0, 6:4, ale uległa Słowaczce Zuzanie Luknarovej (375) 4:6, 7:6 (12), 3:6.

Basia przegrała z Czeszką Terezą Smitkovą (br) 4:6, 1:6.

Paula po wyrównanym meczu nie sprostała Serbce Dunji Sunkic (768) 6:4, 4:6, 4:6.

Almere

Anna Korzeniak (536) będzie jedną z tenisistek rozstawionych w zawodach w Holandii (korty ziemne, 10 tys. $).

Nyiregyhaza

W futuresie na Węgrzech (korty ziemne, 10 tys. $) wystartują Klaudia Gawlik (1128) i Marta Lewandowska (br). Klaudia uniknęła eliminacji.

Marta rozpoczęła walkę od drugiej rundy, pokonując Rosjankę Kristinę Lagodę (br) 6:2, 6:1.

Walkę o awans przegrała z Rosjanką Poliną Leykiną (br) 5:7, 7:5, 2:6.

Kategoria: